ستاد کل نیروهای مسلح ایران درباره 'هنجارشکنی فرهنگی' هشدار داد

حق نشر عکس MEHR
Image caption محمدرضا نقدی، فرمانده بسیج در کنار حسن فیروزآبادی، فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح

ستاد کل نیروهای مسلح ایران بیانیه‌ای منتشر کرده و درباره "هنجارشکنی فرهنگی" هشدار داده است.

این ستاد می‌گوید که هنجارشکنی فرهنگی باعث تهدید و تضعیف امنیت ملی ایران است و نیروهای مسلح برای برخورد با این مساله آماده‌اند.

در این بیانیه آمده است که بخش‌های مختلف "فرهنگی، اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی"نیروهای مسلح ظرفیت‌های خود در این خصوص را به کار خواهند گرفت.

ستاد کل نیروهای مسلح عالی‌ترین نهاد نظامی ایران است و سرلشکر حسن فیروزآبادی فرماندهی آن را به عهده دارد.

محافظه‌کاران و هواداران آیت‌‎الله خامنه‌ای، رهبر ایران، در ماه‌های اخیر درباره برخی مسائل فرهنگی و از جمله حجاب حساسیت بالایی نشان می‌دهند.

احمد جنتی، امام جمعه امروز تهران، گفته است: "باید ستادی مقتدر برای مساله حجاب ایجاد شود." آقای جنتی گفته است که مسئولان اجرایی را در زمینه مشکل حجاب مقصر می‌داند.

آقای جنتی همچنین از نزدیکی دولت حسن روحانی به برخی از معترضان به انتخابات سال ۱۳۸۸ انتقاد کرد و گفت: "در شرایط جدید متاسفانه دائما چراغ سبز به فتنه گران نشان داده می‌شود و با کلمه اعتدال امیدوارشان کرده‌اند. عناصر مرتد، سابقه دار، محکومیت دار و زندان رفته یکی یکی راهشان باز شده و امیدوار شدند تا بتوانند بیایند و پست‌ها را اشغال کنند."

او گفت افرادی که شورای عالی انقلاب فرهنگی آنها را برای ریاست دانشگاه‌ها تایید نکرده است نباید به عنوان سرپرست دانشگاه انتخاب شوند.

مطالب مرتبط