مربی مهدکودکی در اردبیل به اتهام کودک‌آزاری بازداشت شد

حق نشر عکس a
Image caption بازنشر ویدئوی کودک‌آزاری واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته است

خبرگزاری‌های ایران از بازداشت یک مربی مهد کودک در اردبیل خبر داده‌اند که در چند روز گذشته تصاویر ویدیویی او در حال آزار دادن یک کودک خبرساز شده بود.

رویا احمدیان، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفته است که بعد از شکایت والدین از 'مهد کودک ستایش' و پخش فیلم کودک‌آزاری موضوع را به مقام‌های بالاتر ارجاع داده است و یک روز بعد از این شکایت دستور پلمب مهدکودک صادر شده و پرونده برای بررسی نهایی به تهران فرستاده شده است.

به گفته خانم احمدیان این اتفاق ساعت ۱۱ صبح روز یکشنبه، ۱۵تیر رخ داده و اندکی بعد مسئولان از طریق والدین کودک آسیب‌دیده و با نمایش فیلمی که اکنون در شبکه‌های اجتماعی پخش شده از آن مطلع شده‌اند.

در روزهای گذشته فیلمی از این رخداد در شبکه‌های اجتماعی و بعد از آن در رسانه‌ها منتشر شده که یک زن را در حال غذا دادن به کودکی که بین پاهایش خوابانده نشان می‌دهد.

این زن بینی کودک را گرفته و تلاش می‌کند به اجبار و در حالی که کودک سرفه می‌کند به او غذا دهد.

هم‌زمان با گریه کودک، مربی در حالی که عصبانی شده قاشق را در دهان او فرو می‌کند و مدتی نگه می دارد و بعد از آن شروع به کتک زدن بچه می‌کند.

در نهایت مربی با کشیدن موی کودک او را از زمین بلند می‌کند و به گوشه‌ای از اتاق پرتاب می‌کند.

بازنشر این ویدئو واکنش زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته و بسیاری از کاربران ایرانی درباره کیفیت مراقبت از کودکان در مهدکودک‌ها و نظارت بر کار مربیان ابراز نگرانی کرده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با اعلام خبر بازداشت این مربی و تعطیلی مهد کودک گفته است که این حادثه علاوه بر بهزیستی در مراکز قضایی هم دنبال می‌شود.

این خبر در حالی منتشر شده که در هفته‌های گذشته پرونده شکایت از ناظم دبستانی در غرب تهران به اتهام آزار جنسی چند دانش‌آموز هم خبرساز شده بود.

در آن پرونده پزشکی قانونی تایید کرده بود که شش دانش آموز این دبستان پسرانه مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند و بررسی شکایات نشان می‌داد که قربانیان بین ۸ تا ۱۱ سال داشته‌اند.