خاتمی: ممنوع‌البیان نیستم

حق نشر عکس ILNA
Image caption محمد خاتمی پیشتر خبر داده بود که بعد از انتخابات سال ۸۸ به مدت چهار سال ممنوع‌الخروج بوده

محمد خاتمی، رئیس‌جمهور سابق ایران به خبرنگاران گفته است که حکمی مبنی بر ممنوع‌البیان یا ممنوع‌التصویر بودن خود دریافت نکرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای خاتمی در حاشیه یک مراسم ختم در تهران در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره دلیل مطرح شدن این موضوع از سوی بعضی نمایندگان مجلس گفته است: "این پرسش باید از خود آنها پرسیده شود."

روز یکشنبه (۱۵تیرماه) ۱۰ نماینده مجلس ایران به مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری تذکر دادند که از اجرای 'حکم قضایی' صادرشده علیه محمد خاتمی اطمینان حاصل کند.

این نمایندگان اصولگرا از وزیر دادگستری خواستند که برای اجرای 'حکم ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان بودن آقای خاتمی توسط قوه قضائیه' تلاش جدی کند.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا گزارش داده است که آقای خاتمی در پاسخ به سوالی درباره این موضوع ابتدا به شوخی گفته که به دلیل ممنوع‌البیان بودن نمی تواند در این مورد صحبت کند، اما تصریح کرده که چنین حکمی وجود ندارد.

محمد خاتمی سال گذشته خبر داده بود که بعد از انتخابات سال ۱۳۸۸ به مدت چهار سال ممنوع‌الخروج بوده است.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، مسئولیت ممنوع‌الخروجی آقای خاتمی را به دولت محمود احمدی‌نژاد نسبت داده و گفته بود که این مسئله "جزو عادات بد دولت احمدی‌نژاد بوده است."

اما آقای احمدی‌نژاد این موضوع را رد کرده بود.

مطالب مرتبط