سیامک قادری، خبرنگار ایرنا با پایان محکومیتش آزاد شد

حق نشر عکس facebook

سیامک قادری، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) پس از گذراندن دوران محکومیتش بعداز ظهر امروز دوشنبه ۲۳ تیرماه آزاد شد.

براساس گزارش های رسیده از تهران برای "جلوگیری از تجمع مقابل زندان، آقای قادری را در یکی از اتوبان‌های تهران پیاده کرده" و او را آزاد کردند.

آقای قادری به اتهام تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب به ۴ سال زندان و ۶۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

این خبرنگار که یکی از منتقدان نحوه اداره خبرگزاری ایرنا بود در حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری، در وبلاگی به نام "ایرنای ما" گزارش هایی درباره حوادث پس از انتخابات منتشر کرد.

این وبلاگ چند بار فیلتر شد و سیامک قادری که سابقه ۱۸ سال کار در ایرنا را داشت از این خبرگزاری اخراج شد.

پس از اخراج این روزنامه نگار از خبرگزاری دولتی ایران، او به دادگاه اداری شکایت برد و دوباره به ایرنا برگشت اما تا زمان بازداشت، در بخش های غیر خبری و امور اداری به کار مشغول بود.

بر اساس تازه ترین گزارش سازمان گزارشگران بدون مرز، ایران با ۵٨ روزنامه‌نگار و شهروند وب‌نگار زندانی یکی از پنج زندان بزرگ جهان برای فعالان رسانه‌ای است.

گزارشگران بدون مرز می گوید موج بازداشت روزنامه نگاران که در پی سرکوب اعتراضات انتخاباتی خرداد ۱۳۸۸ ادامه دارد و فعالان رسانه‌ای از جمله کیوان صمیمی بهبهانی، احمد زیدآبادی، بهمن احمدی امویی، مسعود باستانی، مهدی محمودیان، سعید متین‌پور،حشمت‌الله طبرزدی،محمد داوری، سخی ریگی، حسین رونقی ملکی، همچنان در زندان بسر می برند.

مطالب مرتبط