پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

بحران غزه و راه حل آیت الله خامنه ای: "مسلح شدن" کرانه باختری

حق نشر عکس Official Website
Image caption آیت الله خامنه‌ای در دیدار با جمعی از بسیجی ها

شب گذشته خبر تازه ای از غزه آمد.خالد مشعل، از رهبران حماس، گفته این گروه از هر 'آتش‌بس انسان‌دوستانه' استقبال می‌کند ولی زمانی آتش‌بس پایدار را می‌پذیرد که شرایطش برآورده شده باشد از جمله رفع محاصره شدید غزه توسط اسرائیل. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، پیش‌تر از این موضع حماس درباره لزوم شکستن محاصره غزه حمایت کرده است.

حملات اسرائیل تاکنون ۶۴۹ کشته بر جای گذاشته است که اکثر آنان غیرنظامی بوده‌اند؛

در سوی دیگر هم ۳۲ سرباز اسرائیلی پس از آغاز عملیات نظامی اسرائیل و سه شهروند اسرائیلی غیرنظامی در حملات راکتی کشته شده‌اند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای هم در سخنانی در جمع بسیجی ها، راه حل خودش را ارائه داده. او خواستار مقاومت مسلحانه فلسطینی‌ها در مقابل اسرائیل شده و گفته است مناطق فلسطینی کرانه باختری رود اردن هم باید مانند غزه مسلح شوند. رهبر جمهوری اسلامی ایران گفته است رژیم حاکم در مناطق اسرائیلی و فلسطینی باید در همه‌پرسی انتخاب شود.

علی همدانی، مجری برنامه چشم انداز بامدادی بی‌بی‌سی در گفتگو مستقیم با کامبیز فتاحی، خبرنگار بی‌بی‌سی در بیت المقدس به آخرین ها پرداخته و واکنش احتمالی مقامات اسرائیلی به حرف های تازه آیت الله خامنه‌ای را مورد بررسی قرار داده است. در بخش دیگری به تحقیق سازمان ملل متحد درباره احتمال نقض حقوق بشر توسط اسرائیل هم پرداخته شده است.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی‌بی‌سی به صفحه رادیو مراجعه کنید.