'اخراج دانشجویان ستاره‌دار، شرط صرف نظر از استیضاح وزیر علوم ایران'

حق نشر عکس MEHR

ناصر موسوی لارگانی، نماینده مجلس، گفته است شرط استیضاح‌کنندگان رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم، برای صرف‌نظر از استیضاح این است که دانشجویان ستاره‌داری که به دانشگاه بازگشتند دوباره اخراج شوند.

آقای موسوی لارگانی گفته شرط دیگر این است که افرادی که با معترضان به نتایج انتخابات ۸۸ همراهی داشتند از پست‌های مدیریتی کنار گذاشته شوند.

ماه گذشته اعلام شد که نمایندگانِ خواهان استیضاح و وزارت علوم به توافقی رسیدند که بر مبنای آن استیضاح یک ماه به تعویق می‌افتاد.

بنا بر این بود که وزارت علوم "هر هفته گزارشی از عملکرد خود به کمیته نظارت بر تفاهم انجام‌شده ارایه کند."

ناصر موسوی لارگانی که از اعضای این کمیته است، به خبرگزاری مهر گفت: "دغدغه مهم استیضاح کنندگان درباره بازگشت دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه‌ها و حضور مرتبطین با فتنه ۸۸ در پست‌های کلیدی وزارت علوم است. این دو شرط، مهمترین شروط جلوگیری از استیضاح است و نمایندگان روی این دو مورد بسیار حساس هستند."

قاسم جعفری، نماینده دیگر مجلس، به خبرگزاری فارس گفته است: "به احتمال فراوان هیات ۴ نفره برای تعیین تکلیف استیضاح شنبه هفته آینده و قبل از آغاز جلسات علنی خانه ملت با وزیر علوم جلسه‌ای خواهند داشت، پس از برگزاری این جلسه استیضاح‌کنندگان موضوع را بررسی و تعیین تکلیف می‌کنند."

از آغاز به کار دولت حسن روحانی، محافظه‌کاران حساسیت زیادی درباره وزارت علوم نشان داده‌اند.

ماه گذشته آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، هشدار داد که دانشگاه‌های ایران نباید 'محل جولان جریان‎‌های سیاسی' شوند.

مطالب مرتبط