ممنوعیت استفاده از روغن پالم جامد در تمام 'محصولات غذایی' در ایران

حق نشر عکس AFP
Image caption استفاده از روغن پالم در پنیر و خامه و بستنی از اول مهر ممنوع می‌شود

بر اساس بخشنامه "بازنگری استفاده از چربی گیاهی در محصولات لبنی" استفاده از روغن پالم کرنل استئارین (جامد) در تمام محصولات غذایی از اول مهر ممنوع می‌شود و برای پنیر و خامه تولیدی و وارداتی که دارای چربی گیاهی باشند مجوز بهداشتی صادر نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، برای بستنی و شیرخشک صنعتی نیز که حاوی انواع روغن پالم باشند و کره اسپرید که حاوی چربی شیر باشد، پروانه بهداشتی صادر یا تمدید نمی‌شود.

بر اساس این بخشنامه دانشگاه‌های علوم پزشکی برای عملیاتی کردن مصوبات "کمیته‌ فنی بازنگری استفاده از روغن پالم در محصولات غذایی با تأکید بر محصولات لبنی" تا پایان شهریور فرصت دارند.

تولیدکنندگان و واردکنندگان فرآروده‌های لبنی نیز تا پایان شهریور ماه باید برای اصلاح پروانه بهداشتی محصولات مذکور اقدام کنند.

علاوه بر این تمام بخشنامه‌های قبلی در این زمینه هم باید اصلاح شوند.

دیروز دوشنبه (۲۰ مرداد، ۱۱ اوت) سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در اطلاعیه‌ای مشترک از توقف عرضه محصولات لبنی غیر مجاز خبر دادند.

علاوه بر این اعلام شد استانداردهای ملی ایران در تولید فرآوده‌های لبنی و بستنی بازنگری خواهند شد.

در هفته گذشته مسئولان وزارت بهداشت از جمله دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت ایران در مورد استفاده از روغن پالم در تولید محصولات لبنی پرچرب هشدار دادند و این کار را "تخلف" و "تقلب" قلمداد کردند.

مسئولان وزارت بهداشت میزان بالای چربی اشباع شده گیاهی (روغن پالم) را در محصولات لبنی پرچرب خطری برای سلامت عمومی و مغایر مقررات دانسته بودند.

تفسیر متفاوت تولیدکنندگان محصولات لبنی از مقررات نشان داد که برای این محصولات باید استاندارد تازه‌ای در نظر گرفته شود.

در دو سال اخیر به دلیل بالا رفتن قیمت روغن های دیگر (کنجد، ذرت، سویا و آفتابگردان) واردات روغن پالم افزایش یافت و سرانه مصرف آن به ده کیلوگرم رسید.

اما دیروز وزارت بهداشت و موسسه استاندارد در اطلاعیه مشترک خود وعده دادند که "با جدیت" کاهش واردات روغن پالم را پیگیری کنند و سهم روغن پالم از روغن‌های وارداتی را از پنجاه درصد به "سی درصد کاهش" دهند.

به این ترتیب سرانه مصرف روغن پالم در ایران مطابق با سرانه جهانی آن (هفت کیلوگرم) خواهد شد.