انتقال گروهی از زندانیان بند ۳۵۰ اوین به 'قرنطینه بند مالی'

حق نشر عکس bbc

به گزارش سایت کلمه، گروهی از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین که پیشتر به بند مالی برده شده بودند، اکنون به قرنطینه همین بند منتقل شده اند.

بندهای موسوم به "قرنطینه"، بخش هایی از زندان ها هستند که معتادان به مواد مخدر، در هنگام شروع دوره حبس خود، موقتا در آنجا نگهداری می شوند. این بندها شرایط بهداشتی و رفاهی نامناسب تری نسبت به سایر بندها دارند.

سایت کلمه، از رسانه های منتقد حکومت ایران، سه شنبه ۲۱ مرداد (۱۲ اوت) خبر داده که انتقال اخیر زندانیان به بخش قرنطینه "باعث فشار و اضطراب روحی سنگین به آنها و خانواده هایشان شده است."

تاکنون هیچ مقام مسئولی در دستگاه قضایی ایران راجع به علت این انتقال توضیح نداده است.

اقدام اخیر مسئولان زندان اوین در حالی صورت می گیرد که دو هفته پیش حدود ۵۰ نفر از زندانیان بند ۳۵۰ به بند مالی (بند ۷) منتقل شده بودند.

روز ۲۸ فروردین امسال، نگهبانان زندان و ماموران امنیتی به زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین حمله کرده و تعدادی از آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. این برخورد، در حین بازرسی از سلول ها و پس از آن روی داد که زندانیان خواستند تا بازرسی ماهانه از سلول‌هایشان بدون حضور نمایندگان آنها انجام نشود.

عفو بین الملل از سازمان‌های حقوق بشری بین المللی، در ۲۵ اردیبهشت ماه با صدور بیانیه ای از مقام‌های جمهوری اسلامی ایران خواست تا مسئولان بدرفتاری با زندانیان بند ۳۵۰ را مورد تعقیب قضایی قرار دهند.

مسئولان قضایی ایران، اخبار منتشر شده در مورد ضرب و شتم زندانیان بند ۳۵۰ را تکذیب کرده اند.

مطالب مرتبط