'ناظم متجاوز' در دادگاه بدوی ایران به شلاق و دو سال تبعید محکوم شد

حق نشر عکس MEHR

حکم بدوی پرونده ناظم دبستان پسرانه‌ای که به تعدادی از کودکان یک مدرسه تجاوز کرده، صادر شده است. براساس این حکم، مجرم "به حدی از تازیانه، دو سال تبعید و محرومیت از برخی مشاغل و فعالیت‌های اجتماعی" محکوم شده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه با اعلام این خبر در نشست مطبوعاتی امروز دوشنبه ۱۰ شهریورماه گفت: "این فرد در دادگاه بدوی محکوم شده اما چون حکم قطعی نیست از بیان جزئیات آن معذورم."

تجاوز ناظم یک مدرسه پسرانه به تعدادی از شاگردان این مدرسه، برای نخستین بار در اردیبهشت ماه گذشته در برخی نشریات ایران خبرساز شد. گفته می شود که قربانیان بین ۸ تا ۱۱ ساله هستند.

در پی انتشار این خبر، پزشکی قانونی تایید کرد که شش دانش آموز یک دبستان پسرانه مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.

حمیدرضا کفاش، معاون فرهنگی وزیر آموز‌ش‌وپرورش ایران نیز، در گفت‌وگو با روزنامه شهروند در ۲۰ خردادماه وقوع این تجاوز را تایید کرد.

براساس گزارش رسانه‌های ایران، خانواده‌های تعدادی از دانش آموزان از ناظم این مدرسه به خاطر آزار و اذیت فرزندانشان شکایت کرده‌اند.

هنوز تعداد دقیق شکایت‌های دریافت شده در ارتباط با این پرونده مشخص نیست.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در خصوص پرونده تجاوز اخیر، ناظم مدرسه به حکم قاضی در بازداشت است و در نخستین جلسه دادگاه، تمام اتهامات را رد کرده است. همچنین مدیر و کادر اجرایی این مدرسه نیز تغییر کرده‌اند.

به اعتقاد کارشناسان حوزه کودک، والدین کودکان و آموزش و پرورش در ایران به دلیل وجود تابوها و باورهای فرهنگی خاص، در زمینه آموزش کودکان برای محافظت از خود در مقابل تجاوز کوتاهی می‌کنند.

مطالب مرتبط