یک مقام ایرانی: طرح خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران خنثی شد

هسته ای - ایران حق نشر عکس AP
Image caption اصغر زارعان توضیح بیشتری در مورد کشور یا کشورهایی که به گفته وی سعی در جاسوسی و خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران داشته اند نداده است

اصغر زارعان، معاون حفاظت و امنیت هسته‌ای سازمان انرژی اتمی گفت که ایران، تلاش های خارجی برای خرابکاری در تاسیسات هسته ای خود و جاسوسی از این تاسیسات را خنثی کرده است.

آقای زارعان در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس تاکید کرد که این تلاش ها، از طریق اقدامات سرویس های اطلاعاتی بیگانه برای استخدام متخصصان هسته ای ایران و خرابکاری در تاسیسات اتمی از طریق ارسال تجهیزات معیوب صورت گرفته است.

اظهارات فوق، در جریان بازدید گروهی از خبرنگاران آسوشیتدپرس از سازمان انرژی اتمی ایران در تهران عنوان شده است. به گزارش این خبرگزاری، این بازدید توسط دولت ایران هماهنگ و برنامه ریزی شده است.

اصغر زارعان توضیح بیشتری در مورد کشور یا کشورهایی که سعی در جاسوسی و خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران داشته اند نداده است.

آقای زارعان گفته تلاش سازمان های جاسوسی برای ارتباط گرفتن با متخصصان ایرانی، در جریان برخی مسافرت های این متخصصان به خارج انجام شده است.

وی افزود که این متخصصان، در بازگشت به ایران مقام های مافوق را در جریان تلاش جاسوس ها قرار داده اند.

این مقام ایرانی، تجهیزاتی را به خبرنگاران آسوشیتدپرس نشان داده که به گفته وی در برخی کشورهای غربی و آسیایی تولید شده اند و با هدف خرابکاری در تاسیسات هسته ای به ایران فرستاده شده اند.

آقای زارعان همچنین تاکید کرده که هر جسم پرنده ای که به تاسیسات هسته ای نزدیک شود هدف سیستم پدافند قرار خواهد گرفت و ایران، در این زمینه با کسی "شوخی ندارد".