محمد خاتمی در نامه به رهبر ایران برایش 'دعا' کرد

حق نشر عکس KHAMENEI.IR
Image caption جلسه هیات دولت در سال ۱۳۸۰ با حضور رهبر ایران

محمد خاتمی، رئیس‌جمهور سابق ایران که از بعد از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری در سال ۱۳۸۸ در دیدارهای رسمی با رهبر ایران غایب بوده است، در نامه‌ای به آیت‌الله علی‌خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، از جراحی موفقیت‌آمیز وی ابراز خوشحالی کرده است.

آیت‌الله خامنه‌ای روز دوشنبه، هفدهم شهریور، در بیمارستانی در تهران تحت عمل جراحی پروستات قرار گرفت و در این مدت اکثر مقامات حکومتی به دیدار وی رفته‌اند. از زمان اعلام این خبر، وبسایت آقای خامنه‌ای تصاویر مربوط به دیدار مقامات ارشد سیاسی و مذهبی ایران را منتشر کرده است که در بیمارستان به دیدار او رفته‌اند، ولی تصویر یا خبری از ملاقات احتمالی محمد خاتمی با رهبر ایران در بیمارستان منتشر نشده است.

آقای خاتمی روز جمعه، ۲۱ شهریور، گفت که نامه‌ای از سوی مجمع روحانیون مبارز به امضای وی برای آیت‌الله خامنه‌ای فرستاده شده است. در این نامه به گفته رئیس‌جمهور سابق ایران، "از موفقیت عمل جراحی اظهار خوشحالی و آرزوی تندرستی هرچه زودتر برای ایشان شده است."

در وبسایت مجمع روحانیون مبارز نیز آمده است که این نامه با امضای آقای خاتمی به عنوان رئیس شورای مرکزی مجمع برای رهبر ایران فرستاده شده است.

رئیس‌جمهور سابق ایران که در اردکان، زادگاه خود، در جمع مسئولان استان، شهرستان و اعضای شورای شهر سخن می‌گفت، برای سلامتی آیت‌الله خامنه‌ای "دعا" کرده است.

محمد خاتمی، رئیس‌جمهور سابق ایران، هشت سال هدایت امور ایران را در دوره اصلاحات به عهده داشت. او در انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ از حامیان میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتایج آن انتخابات بود و گفته می‌شود که از آن زمان، از دایره نزدیکان رهبر ایران کنار گذاشته شده است.

آقای خاتمی، پیش از این در گفت‌وگویی با نشریه اندیشه پویا گفته بود که از زمان برگزاری انتخابات در سال ۱۳۸۸ نتوانسته است از ایران خارج شود.

مطالب مرتبط