علی مطهری: مصلحت است که موسوی و کروبی و رهنورد آزاد شوند

حق نشر عکس Isna

علی مطهری، نماینده مجلس ایران گفته است به اعتقاد او، مصلحت کشور اقتضا می‌کند که میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی آزاد شوند.

آقای مطهری به ادامه حصر سران مخالفان جنبش اعتراضی بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ ایران اشاره کرد و گفت: "اگر در شرایط حاضر اتفاقی برای یکی از آنها رخ دهد و یکی از آنها از دنیا برود، غده چرکینی در نظامی اسلامی پایه‌گذاری می‌شود."

علی مطهری گفت معتقد است که بهترین راه حل، محاکمه میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی در یک دادگاه علنی است.

ابن اظهارات آقای مطهری نخست توسط خبرگزاری تسنیم منتشر شد و ایرنا آن را نقل کرده است، هرچند تسنیم این بخش از صحبت‌های او را حذف کرده است.

آقای مطهری گفته است: "طبق قانون اگر کسی بازداشت شود ظرف ۲۴ ساعت باید تفهیم اتهام و برای آن دادگاه تشکیل شود هیچ کس را نمی‌توانیم بدون حکم قضایی و یا حکم دادگاه صالحه در زندان یا در حبس قرار دهم. ما می‌گوییم عدالت باید رعایت شود و همه به حکم دادگاه تمکین کنند."

"ما که با کسی دشمنی نداریم. همه باید به حکم دادگاه تمکین کنند. اینکه بگوییم اینها فتنه‌گر و خائن هستند نمی‌شود که اگر اینطور باشد ما می‌توانیم بگوییم احمدی‌نژاد باید حصر خانگی شود، اگر محاکمه شود حکمش سنگین است."

آقای مطهری پیشتر نیز به حبس خانگی طولانی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی انتقاد کرده بود و گفته بود اعتراض به نتیجه انتخابات حقی است که قانون آن را به رسمیت شناخته است.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، که هواداران آیت‌الله خامنه‌ای از آنها با عنوان "سران فتنه" یاد می‌کنند، از ۲۸ بهمن ماه سال ١٣٨٩ بدون محاکمه یا اتهام مشخصی در حبس خانگی به سر می‎برند.

مطالب مرتبط