چشم میرحسین موسوی 'جراحی شد'

حق نشر عکس Getty
Image caption میرحسین موسوی، از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در سال ۸۸ و زهرا رهنورد، همسرش، برای بیش از سه سال در حصر خانگی بوده‌اند

وبسایت کلمه، سایت خبری نزدیک به میرحسین موسوی، از رهبران معترضان به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸، از انتقال او به یک مرکز تخصصی برای جراحی چشم خبر داده و نوشته است که این جراحی با موفقیت انجام شده است.

بنا بر این گزارش، میرحسین موسوی عصر روز شنبه، ۲۹ شهریور و با همراهی زهرا رهنورد، همسرش، برای جراحی چشم به یک مرکز تخصصی منتقل شده است، ولی دخترانشان اجازه نیافته‌اند آنها را همراهی کنند.

درباره بیماری آقای موسوی که انجام جراحی را ضروری کرده است، توضیحی داده نشده، ولی در گزارش وبسایت کلمه آمده است که او "به توصیه پزشک معالج از حدود دو ماه پیش نیاز به عمل چشم داشت."

سایت کلمه اضافه کرده است که خانم رهنورد هم به عمل جراحی مشابهی نیاز دارد، ولی هنوز اقدامی برای هماهنگی در این زمینه انجام نشده است.

در پی ادامه اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از بهمن ۱۳۸۹ توسط نیروهای امنیتی محدود شدند و بیش از سه سال است که اجازه نیافته‌اند آزادانه از محل زندگی خود خارج شوند و عملا در حصر خانگی به سر می‌برند. مهدی کروبی، دیگر نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ هم در حصر است.

آقای موسوی پیش از این هم برای درمان به مراکز درمانی منتقل شده بود، از جمله در شهریور ۱۳۹۱، آبان ۱۳۹۱ و اردیبهشت ۱۳۹۳ گزارش‌هایی از ناراحتی قلبی او و انتقالش به مراکز درمانی منتشر شد.

مطالب مرتبط