تصادفات رانندگی در پنج ماه جان هفت هزار و ۴۸۹ ایرانی را گرفت

حق نشر عکس ISNA

پزشکی قانونی ایران گزارش داده ظرف پنج ماه اول سال جاری شمسی هفت هزار و ۴۸۹ نفر جان خود را در تصادفات رانندگی از دست داده اند و ۱۳۴ هزار و ۸۱۹ نفر مصدوم شده اند.

بنابر این گزارش، تعداد کشته های حوادث رانندگی نسبت به پنج ماه اول سال گذشته نزدیک به سه درصد کاهش پیدا کرده است.

در پنج ماه اول سال گذشته هفت هزار و ۷۰۱ نفر در حوادث رانندگی جان باخته بودند که نسبت به امسال ۲۱۲ نفر بیشتر بود.

در تصادفات امسال پنج هزار و ۷۹۹ مرد و یک هزار و ۷۱۰ نفر زن کشته شده اند. مقایسه آمار نشان می دهد که تعداد زنان کشته شده در حوادث رانندگی ثابت مانده است.

بیشترین کشته های حوادث رانندگی به ترتیب مربوبط به استان های فارس با ۶۵۰ نفر، خراسان رضوی با ۵۸۰ و تهران با ۵۵۸ نفر بوده است و کمترین میزان کشته های حوادث رانندگی به ترتیب مربوط به استان‌های ایلام با ۵۲ نفر، کهگیلویه و بویر احمد با ۷۱ نفر و اردبیل با ۹۴ نفر بوده است.

بنابر گزارش پزشکی قانونی، در پنج ماه اول امسال ۱۳۴ هزار و ۸۱۹ نفر در حوادث رانندگی مصدوم شده اند. آمار مصدومان رانندگی نسبت به پنج ماه اول سال گذشته با کاهشی ۵.۷ درصدی همراه بوده است. تعداد مصدومان حوادث رانندگی در پنج ماه اول سال گذشته ۱۴۲ هزار و ۹۹۳ نفر بود.

با آنکه آمار کلی پنج ماه اول سال نشان می دهد که روند کشته های حوادث رانندگی رو به کاهش است اما در مردادماه تعداد کشته ها نسبت به مرداد سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

در سال ۱۳۸۵ آمار کشته های تصادفات رانندگی در ایران ۲۸ هزار نفر در سال بود و ایران در صدر کشورهایی بود که بیشترین تعداد مرگ و میر در تصادفات جاده ای را داشت.

آمارها نشان می دهد که در دهه ۱۳۸۰ (از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۹) حدود ۲۴۱ هزار نفر در ایران جان خود را در تصادفات رانندگی از دست داده‌اند.

در این سال‌ها دولت و نیروی انتظامی با تغییر قوانین رانندگی و سختگیری بیشتر در صدور گواهینامه و بهبود وضعیت جاده ها سعی کردند تا از میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات بکاهند.

آمارهای تازه نشان می دهد که در چند سال گذشته از میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات کاسته شده و تعداد کشته های تصادفات به مرز ۱۸ هزار نفر کاهش پیدا کرده است اما جاده های ایران همچنان یکی از ناامن ترین جاده های جهان است.

کارشناسان از خطای انسانی به عنوان مهمترین عامل تصادفات در ایران یاد می کنند اما خودروها و جاده های غیر استاندارد نیز سهم قابل توجهی در تصادفات دارند.

بخشی از خودروهای تولید داخل ایران استاندارد نیستند و پلیس در مواردی سعی کرده تا خودروسازان را به رعایت استانداردها وادار کند اما برخی از خودروهای پرتیراژ نظیر پراید هنوز از استاندارد لازم برخوردار نیستند.

مطالب مرتبط