'دستور فیروزآبادی' برای برخورد با دو 'متخلف' رسانه‌ای

حق نشر عکس MEHR

سرلشکر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، دستور داده است که با دو فعال رسانه‌ای برخورد شود.

خبرگزاری‌های ایرانی به نقل از دفتر ویژه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نوشته‌اند که آقای فیروزآبادی دستور داده است تا این دو نفر، که از آنها با عنوان "متخلف" یاد شده، تحت تعقیب قضایی قرار بگیرند.

تاکنون جزئیاتی درباره اتهامات و هویت این افراد منتشر نشده است.

آقای فیروزآبادی پیش از این از برخی رسانه‌های "مرتبط با نیروهای مسلح" ایران انتقاد کرده و گفته بود که اگر آنها چگونگی پوشش اخبار دولت را تغییر ندهند، با آنها برخورد خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اردیبهشت سال جاری گفت: "متاسفانه یک مقدار بازی‌های رسانه‌ای موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود. مدیران رسانه‌ها باید جلوگیری کنند از اخباری که موجب تشویش اذهان مردم، تضعیف دولت و تخریب برخی از اقدامات می‌شود."

"بعضی اخبار بی‌ارزش و تفرقه‌انگیز هستند، بعضی‌ها هم شایعه، تهمت و بی‌مبنا هستند. من خطی و سیاسی عرض نمی‌کنم، حتی رسانه‌هایی که به نوعی به نیروهای مسلح مرتبطند خطا می‌کنند و برابر مشی و منویات رهبری حرکت نمی‌کنند. باید روششان را اصلاح کنند والا ما با آنها برخورد می‌کنیم."

نیروهای مسلح ایران رسانه‌های رسمی متعددی دارند، اما علاوه بر این برخی از رسانه‌های عمده ایرانی، چون خبرگزاری فارس و سایت تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران شناخته می‌شوند.

مطالب مرتبط