وکیل معاون رئیس‌جمهور سابق ایران: موکلم به حبس محکوم شده است

حق نشر عکس AP
Image caption معاون اول رئیس‌جمهور سابق ایران به حکم دادگاه اعتراض کرده است

وکیل مدافع محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور سابق ایران، انتشار گزارش‌ها درباره جزئیات حکم یک دادگاه علیه موکلش را غیرقانونی خوانده، ولی تایید کرده است که دادگاه، آقای رحیمی را به حبس و جریمه نقدی محکوم کرده است.

محمدرضا نادری به خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) گفت که در حکمی که علیه آقای رحیمی صادر شده است، حبس و جریمه نقدی در نظر گرفته شده است، ولی ارقامی که گزارش شده‌اند، درست نیست.

وکیل آقای رحیمی گفت: حتی اگر این اعداد و ارقام (گزارش‌شده) هم به فرض محال درست باشد، اقدام رسانه‌ها در این که مفاد حکمی را قبل از قطعیت اعلام کنند، غیرقانونی است.

محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق ایران در روند رسیدگی به پرونده‌ای که تحت عنوان "اختلاس از بیمه ایران" شناخته می‌شود، به سوءاستفاده مالی، بیمه‌ای و ارزی متهم شده است.

رسیدگی به این پرونده از نزدیک به یک سال پیش آغاز شد و در جریان آن، آقای رحیمی به حبس و جریمه نقدی محکوم شد، هرچند منابع رسمی ایران جزییاتی درباره این حکم منتشر نکردند.

طبق قوانین ایران، جزییات احکام قضایی تا زمان قطعی شدن آنها نباید علنی شود.

روز شنبه، ۱۲ مهر، گزارش شد که وکیل آقای رحیمی به حکم دادگاه اعتراض کرده است.

خبرگزاری رسمی ایران در گزارش دیگری درباره "پرونده یکی از مدیران ارشد دولت دهم" به نقل از غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران گزارش کرده است که با اعتراض متهم، به پرونده او در دیوان عالی کشور رسیدگی می‌شود.

در این گزارش آمده است که در جلسه رسیدگی به اتهامات این مدیر ارشد، دو نفر از متهمان اصلی پرونده "اختلاس از شرکت بیمه ایران" حاضر شده‌اند و درباره ارتباط خود با این مدیر ارشد توضیح داده‌اند.

مطالب مرتبط