معاون رئیس‌جمهور: در ایران کسی به دلیل روزنامه‌نگاری دستگیر نشده

حق نشر عکس Tasnim

الهام امین‌زاده، معاون حقوقی رئیس‌جمهور ایران، در گفتگو با خبرگزاری تسنیم بر این موضع حسن روحانی تاکید کرده است که در ایران کسی به دلیل روزنامه‌نگاری دستگیر نشده است.

خبرگزاری تسنیم از الهام امین‌زاده درباره این موضع آقای روحانی و انتقادهای پیامد آن پرسیده و خانم امین‌زاده پاسخ داده است: "من به‌صورت کلی می‌توانم پاسخ دهم و چیز جزئی در این زمینه نمی‌توانم بگویم، یعنی چیزی نداریم که بگوییم."

او تاکید کرده است: "فقط می‌توانم بگویم که هیچ روزنامه‌نگاری در کشور به‌دلیل روزنامه‌نگاری دستگیر نشده است."

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، در جریان سفرش به نیویورک در مصاحبه با کریستین امانپور از سی‌ان‌ان، گفت: "من فکر نمی‌کنم فردی به خاطر روزنامه‌نگاری یا فعالیت رسانه‌ای دستگیر شده باشد."

این موضع آقای روحانی انتقادهای زیادی را برانگیخت و از جمله گروهی از روزنامه‌نگاران ایرانی با انتشار نامه سرگشاده‌ای به این گفته او اعتراض کردند.

آنها خطاب به حسن روحانی نوشتند: "اظهارنظر شما یادآور روحیه و رویه‌ای است که خود منتقد آن بودید: تحریف و انکار واقعیت."

ده‌‎ها روزنامه‌نگار در ایران زندانی هستند و سازمان گزارشگران بدون مرز در آخرین گزارش سالیانه خود ایران را در میان یکی از پنج زندان بزرگ جهان برای روزنامه‌نگاران قرار داده است.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل هم در گزارش ماه مارس خود از نقض حقوق بشر در ایران نوشت که دولت آقای روحانی هیچ پیشرفتی در بهبود آزادی بیان در ایران نداشته است.

مطالب مرتبط