پلیس فتا در رشت از دستگیری دو نفر برای مسابقه مدلینگ خبر داد

حق نشر عکس non

در ایران، پلیس گفته دو نفر را در رشت به اتهام برگزاری مسابقه مدلیلنگ در شبکه های اجتماعی بازداشت کرده است. ایرج محمدخانی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان گیلان گفته این دو نفر در یکی از شبکه های اجتماعی مسابقه مدلینگ گذاشته اند و تصاویر غیر اخلاقی دختران را منتشر کرده اند.

آقای محمدخانی روز گذشته ۲۳ مهرماه گفت: " عوامل برگزاری مسابقه مدلینگ در یکی از شبکه های اجتماعی غیرمجاز در رشت شناسایی و بازداشت شدند."

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گزارش داد: براساس اعلام پلیس فتا در استان گیلان، در راستای مقابله با جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی، کارشناسان این حوزه، پروفایلی را در یکی از شبکه های اجتماعی غیر مجاز شناسایی کردند که "گردانندگان آنها در پوشش مسابقه بزرگ مدلینگ، اقدام به بارگذاری تصاویر غیراخلاقی دختران جوان می کردند."

آقای محمدخانی گفت: "متهمان با برگزاری مسابقه بزرگ مدلینگ در یکی از شبکه های اجتماعی غیر مجاز و تعیین جایزه برای نفرات اول تا سوم، کاربران عضو این شبکه ها را به مدل شدن و گرفتن عکس های غیر اخلاقی و بارگذاری آن در پروفایل خود ترغیب می کردند."

در ایران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران یا پلیس سایبری ایران (فتا) مسئولیت نظارت و برخورد با جرایمی را دارد که در فضای سایبری انجام می‌گیرد. پلیس فتا در ۳ بهمن ۱۳۸۹ شروع به کار کرد.

تا کنون عده زیادی از کاربران فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی در ایران، به خاطر مطالبی که منتشر کرده و یا به اشتراک می‌گذارند، هدف برخورد پلیس فتا قرار گرفته اند.