پلیس ۴ مورد اسیدپاشی در اصفهان را تایید کرد

حق نشر عکس MEHR

سرتیپ حسین اشتری، جانشین فرمانده پلیس ایران، چهار مورد اسیدپاشی به زنان اصفهانی را تایید کرده است. مقام‌های محلی هم از 'اقدامات امنيتی' برای ردگیری عاملان اسيدپاشی خبر داده‌اند.

پیش از این پلیس تایید کرده بود که مهاجمان موتورسوار به دو زن اسید پاشیدند.

جانشین فرمانده پلیس در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا قربانیان به دلیل شکل پوشش خود مورد حمله قرار گرفته‌اند، گفت: "افرادی که مورد هدف قرار گرفتند از قشر خاصی نبودند و این موضوع در دست بررسی است."

رسول ياحی، معاون سياسی امنيتی استانداری اصفهان، گفته است پیگیری‌ها در این باره به‌شدت ادامه دارد.

او از "اقدامات امنيتی" در این باره خبر داده و در عین حال گفته است آنها قابل طرح در رسانه‌ها نیستند.

'فضای رعب و وحشت'

در همین حال برخی از رسانه‌ها از شمار بیشتر قربانیان این حمله‌ها خبر داده‌اند.

از جمله روزنامه شهروند، چاپ تهران، نوشته است که شایعات درباره حمله به هشت زن است و از جمله شش زن جوان قربانی اسیدپاشی در بیمارستان فیض اصفهان بستری شده‌اند.

به نوشته این روزنامه، آمار اسیدپاشی‌هایی که در سال‌های گذشته در اصفهان رخ داده در مقایسه با آمار این حمله‌ها در تهران بسیار کمتر بوده و این نشان‌دهنده روند خاصی در افزایش یک‌باره این جنایت در شهر اصفهان است.

این روزنامه چاپ تهران از قول چند شهروند نوشته است که در اصفهان "فضای رعب و وحشت" درباره خبرهای مربوط به اسیدپاشی شکل گرفته است.

روزنامه ایران، نشریه رسمی دولت، از "شکار چهره" موتورسواران اسیدپاش با دوربین‌های ترافیکی خبر داده و نوشته است در روزهای اخیر "چندین مورد" از حمله اسیدپاشی در اصفهان رخ داده است.

خبرگزاری ایسنا با چند نفر از قربانیان و نزدیکانشان مصاحبه کرده است و همه آنها مورد حمله قرار گرفتن به دلیل خصومت شخصی را رد کرده‌ و گفته‌اند مهاجمان ناشناس بوده‌اند.

آنها در عین حال این موضوع را که "بدحجابی" دلیل حمله بوده است رده کرده‌اند.

یکی از قربانیان به ایسنا گفته است: "در آگاهی متوجه شدم تنها من نیستم که قربانی این جنایت شده‌ام و چندین نفر دیگر از نقاط مختلف شهر مورد این جنایت مشابه قرار گرفته‌اند."

این قربانی اسیدپاشی درباره مساله "بدحجابی" هم گفته است: "من در یک خانواده مذهبی بزرگ شده‌ام و هیچ وقت به خود اجازه نداده‌ام که با پوشش نامناسب از منزل بیرون بیایم. من آن روز فرم دانشگاه را به تن داشتم."

رسانه‌های مختلف ایرانی در روزهای گذشته از احتمال ارتباط این اسیدپاشی‌ها با مساله پوشش زنان و تلاش گروه‌های تندرو برای محدودیت آنها صحبت کرده‌اند.

مطالب مرتبط