سپاه اصفهان: یک گروه سازمان یافته ضداخلاقی در شبکه‌های مجازی دستگیر شدند

پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان وابسته به سپاه پاسداران در اصفهان می گوید که کارشناسان سایبری سپاه "یک گروه سازمان یافته ضد اخلاقی در شبکه های مجازی را کشف و منهدم" کرده است. سپاه اصفهان تعداد دستگیر شدگان را ۶ نفر اعلام کرده است.

در گزارشی که پایگاه اطلاع رسانی سپاه اصفهان منتشر کرده، آمده است: "با وجود همه شایعات این روزهای رسانه های ضد انقلاب برای ناامن جلوه دادن فضای شهر اصفهان با استفاده از شایعه پراکنی در فضای مجازی، چشمان همیشه بیدار سربازان گمنام سپاه صاحب الزمان این بار هم توانستند اعضای گروهی ضد اخلاقی در شبکه های مجازی را شناسایی و دستگیر کنند که نشان از رصد شبانه روزی این محیط دارد."

به دنبال آنچه که سپاه صاحب الزمان اصفهان "دستگیری یک گروه سازمان یافته ضد اخلاقی" خوانده، یکشنبه شب در یکی از بخش های خبری تلویزیون محلی اصفهان، گزارشی از این دستگیری پخش شده است.

در این گزارش چند نفر از دستگیرشدگان درحالی که صورت هایشان محو شده، درباره فعالیت های اینترنتی شان توضیح می دهند. از جمله یکی از این افراد می گوید "نزدیک یک سال است در شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک، وایبر، لاین، واتس اپ" فعالیت می کرده و دیگری می گوید "پروفایل" او با اسمی غیر از نام خودش بوده و "دنبال موردی خاص" می گشته است.

گزارش تلویزیون اصفهان می گوید "این شبکه علاوه بر نشر اکاذیب و شایعات در گروه های تلفن همراه، با ایجاد محیط های غیر اخلاقی و با عضو گیری از دختران و پسران جوان آنها را اغفال می کردند" و دستگیر شدگان هم با "سرویس های جاسوسی" در ارتباط بوده اند.

اسید پاشی

سپاه اصفهان برای همکاری با پلیس این شهر در شناسایی عاملان اسیدپاشی های اخیر هم ابراز آمادگی کرده است.

از چند روز پیش، انتشار گزارش‌هایی درباره چند مورد اسیدپاشی بر روی زنان در اصفهان، باعث نگرانی شهروندان منطقه شده به طوری که غلامرضا سلیمانی فرمانده سپاه اصفهان هم گفته "متاسفانه در روزهای گذشته حادثه اسید پاشی در این شهر توسط افراد ناشناس و با علت نامعلوم باعث شده تا علاوه بر اینکه بانوان اصفهانی احساس نا امنی کنند وحشت در شهر حاکم شود."