هشدار سازمان پدافند غیر عامل ایران درباره "پروژه یونیکس"

حق نشر عکس farsnews.com
Image caption غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل ایران: ۶۵ درصد مجامع علمی به این نتیجه رسیدند که ویروس ابولا دستکاری شده است

غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل ایران نسبت به "اجرای پروژه‌ یونیکس برای کاهش جمعیت کشورهای مسلمان" هشدار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان، سرتیپ جلالی در همایشی در تهران گفت که از جمله برنامه‌های این پروژه "تاثیر درازمدت بر مواد غذایی برای کم شدن زاد و ولد در کشورهای مسلمان است."

رئیس پدافند غیر عامل ایران "تهدیدهای زیستی" را "جنگی مخفی و بلندمدت" خواند و خواهان تقویت سیستم بهداشتی و درمانی ایران برای مقابله با این تهدیدها شد.

آقای جلالی توضیح بیشتری درباره پروژه یونیکس و اجراکنندگان آن نداده است.

توجه به مسئله زاد و ولد و تغییر سیاست‌های جمعیتی ایران در چند سال گذشته و در پی ابراز نگرانی صریح آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران از کاهش زاد و ولد در برنامه‌های حکومت ایران قرار گرفته است.

پیش از آن دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق، سیاست‌هایی را با هدف افزایش نرخ رشد جمعیت در برنامه‌های خود قرار داده بود که در آن زمان با انتقاد بسیاری از کارشناسان روبرو شد.

اما بعد از اظهارات صریح آیت‌الله خامنه‌ای دامنه انتقادات به ویژه در میان مقام‌های دولتی که مخالف توقف سیاست‌های کنترل جمعیتی بودند به شدت کاهش یافت.

'بیماری‌های نوپدید'

رئیس سازمان پدافند غیر عامل ایران همچنین به تهدید بیماری‌ ابولا و ویروس کرونا اشاره کرد و گفت "۶۵ درصد مجامع علمی به این نتیجه رسیدند که ویروس ابولا دستکاری شده است".

آقای جلالی خواهان "رفع ضعف سیستم بهداشتی و درمانی ایران" در مقابله با "بیماری‌های نوپدید" شده است.

او درباره بیماری‌های نوپدید گفت: "ممکن است مرجع حمله، برخی نهادهای جهانی باشند که دستگاه‌های تشخیصی تولید می‌کنند. در این شرایط نمی‌توانیم به سامانه‌های تشخیصی آنها متکی باشیم."

سازمان پدافند غیر عامل ایران که از سال ۱۳۸۲ و با فرمان آیت‌الله خامنه‌ای شروع به فعالیت کرده، از نمایندگان نیروهای مسلح، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی تشکیل شده است.

"پدافند غیرعامل"، به مجموعه اقدامات غیرمسلحانه‌ای گفته می‌شود که برای کاهش خسارات حمله دشمن صورت می‌گیرد.

مطالب مرتبط