رسایی در دادگاه مهدی هاشمی حضور یافت

حق نشر عکس MEHR
Image caption اولین جلسه دادگاه مهدی هاشمی

حمید رسایی، از نمایندگان راست تندرو در مجلس ایران، امروز شنبه دهم آبان همزمان با محاکمه مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، در دادگاه انقلاب حضور داشته است.

خبرگزاری‌های ایرانی می‌گویند آقای رسایی پیش از برگزاری جلسه درباره حضور خود توضیحی نداده و محمود علیزاده‌طباطبایی، وکیل مهدی هاشمی نیز از دلیل آمدن آقای رسایی به دادگاه انقلاب اطلاعی نداشته است و گفته حضور وی "ربطی به پرونده موکلم ندارد."

از جزئیات جلسه دادگاه، به ریاست قاضی مقیسه، چیزی منتشر نشده است. اما حمید رسایی پس از بیرون آمدن از دادگاه به خبرنگاران گفت که نامه‌ای با امضای ۱۱۰ نفر از نمایندگان را به قاضی تقدیم کرده است.

او گفت نمایندگان از 'فشاری' که قوه قضاییه به خاطر پیگیری این پرونده تحت آن قرار دارد نگران هستند و روند دادرسی را به دقت زیر نظر دارند.

حمید رسایی پیش از این به تناوب به انتقاد از مهدی هاشمی پرداخته و اتهامات مختلفی را علیه او مطرح کرده است.

مهدی هاشمی از او به خاطر بخشی از اظهاراتش شکایت کرده که به آن در پرونده‌ای جداگانه در دادگاه ویژه روحانیت رسیدگی می‌شود.

آقای رسایی امروز در انتقاد از رفتار ویژه با مهدی هاشمی گفته است: ''هیچ متهم عادی با خودرو و به صورت ویژه وارد دادگاه نمی‌شود و از درب اصلی تردد می‌کند. اما این تردد ویژه نشان می‌دهد که آنها نمی‌خواهند با افکار عمومی مواجه شوند.''

او هفته گذشته و در جلسه مجلس ضمن تذکری ابراز امیدواری کرد که دادگاه مهدی هاشمی مانند دادگاه مه‌آفرید خسروی حکمی صادر کند که اعتماد مردم را به قوه قضاییه جلب کند.

مه‌آفرید خسروی در پی رسیدگی به پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی اعدام شد.

محاکمه مهدی هاشمی از مرداد امسال آغاز شده و آن طور که گفته می‌شود اتهامات امنیتی و اقتصادی علیه او مطرح است.

آقای هاشمی با وثیقه‌ای ۱۰ میلیارد تومانی آزاد است.

مطالب مرتبط