رادان: اسیدپاشی اصفهان بیش از حد بزرگنمایی شد

حق نشر عکس tasnimnews

با گذشت بیش از یک ماه از حملات اسیدپاشی در اصفهان، احمدرضا رادان، رئیس مرکز مطالعات راهبردی پلیس ایران امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه گفت: "حادثه اسید پاشی در اصفهان بیش از حد بزرگنمایی شد. این حادثه و بزرگ جلوه دادن آن موجب سو استفاده دشمنان شد."

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، آقای رادان با اشاره به اینکه هنوز هیچ فردی در رابطه با این پرونده بازداشت نشده است، گفت: "با مدیریت صحیح مسببین حادثه اسید پاشی اصفهان نیز دستگیر و به سزای اعمال خود خواهند رسید."

در روزهای اخیر برخی رسانه‌های محافظه‌کار نحوه خبر رسانی درباره اسیدپاشی‌ها را زیر سوال بردند و بعضی رسانه‌ها را به "همسویی با ضدانقلاب" متهم کردند.

مقامات ارشد قضایی هشدار داده اند که با آن دسته از رسانه ها که پدیده اسیدپاشی را به "امر به معروف و نهی از منکر" مربوط کرده اند برخورد خواهد شد.

گزارش‌های مربوط به اسیدپاشی به زنان در اصفهان از اواسط مهرماه امسال منتشر شد و در نهایت، مقامات پلیس اصفهان روز ۲۴ مهرماه با تایید وقوع چهار مورد اسیدپاشی در آن شهر از "اقدامات امنیتی" برای شناسایی عاملان این حمله‌ها خبر دادند.

گزارش شده است که مهاجمان موتورسوار به روی زنانی که در خیابان حضور داشتند، اسید پاشیده‌اند و در ادعاهایی تایید نشده، گفته شد زنانی که پوشش آنها "نامناسب" خوانده شده است، هدف این حملات بوده‌اند.

در بیش از سه هفته‌ای که از تایید رسمی این حمله‌ها می‌گذرد، مقامات رسمی ایران چند بار از شناسایی متهم اصلی خبر دادند، ولی هنوز کسی دستگیر نشده است.