قوه قضائیه: پرونده جیسون رضاییان هنوز تکمیل نشده است

حق نشر عکس AP
Image caption جیسون رضاییان و همسرش یگانه صالحی

هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه ایران درباره آخرین وضعیت جیسون رضائیان، خبرنگار بازداشت شده روزنامه واشنگتن پست در تهران گفت: "پرونده وی هنوز تکمیل نشده است و در مرحله دادرسی قرار دارد و هنوز به دادگاه نرفته است؛ لذا نمی توان حکم قطعی درباره وی داد."

به گزارش خبرگزاری تسنیم آقای صادقی امروز سه‌شنبه ۲۰ آبان ماه با اشاره به اینکه این پرونده هنوز در مراحل ابتدایی و تحقیقات است، گفت: "احتمال دارد این روند از یک ماه بیشتر طول بکشد. البته ممکن است این روند قدری بیشتر هم طول بکشد."

محمد جواد لاریجانی، رئیس شورای حقوق بشر قوه قضائیه ایران اخیرا در گفتگو با شبکه خبری یورونیوز گفته بود که وضعیت پرونده جیسون رضائیان "تا یک ماه دیگر روشن می شود."

او در خصوص اتهام احتمالی و دلیل بازداشت این روزنامه‌نگار گفت: "من در جایگاه قاضی نیستم. فقط می توانم بگویم که مقامات امنیتی گزارش داده اند که او در فعالیت هایی فراتر از کارهای روزنامه نگاری مشغول بوده است. او درگیر فعالیت های مرتبط با نقض امنیت کشور بوده است."

جیسون رضاییان، روزنامه‌نگار ایرانی آمریکایی، بیش از ۱۰۰ روز است که در بازداشت به سر می برد و به تازگی دولت آمریکا و خانواده او جداگانه خواستار آزادی او شده‌اند.

این خبرنگار واشنگتن‌پست روز سه‌شنبه ۲۲ ژوییه، آخرین روز تیرماه، همراه با همسرش یگانه صالحی و دو نفر دیگر در تهران بازداشت شد.

خبر این بازداشت‌ها را دو روز بعد روزنامه واشنگتن‌پست منتشر کرد.

همسر او، خانم صالحی که برای نشریه اماراتی "نشنال" کار می‌کند، دو ماه بعد به قید وثیقه آزاد شد.

مطالب مرتبط