رئیس پلیس ایران: امسال ۳۸۰ مورد اسید پاشی صورت گرفته است

حق نشر عکس FARS

اسماعیل احمدی مقدم، رئیس پلیس ایران گفته که امسال ۳۸۰ مورد اسید پاشی به خودرو، اشیاء و افراد صورت گرفته که بسیاری از آنها جنبه انتقامی و روانی داشته و اغلب عاملان آن نیز دستگیر شده اند.

آقای احمدی مقدم در عین حال با اشاره به این که اسیدپاشی اصفهان به دلیل پوشش گسترده رسانه ای، به چشم آمد، گفته که "تاکنون هیچ فردی در ارتباط با اسید پاشی اصفهان دستگیر نشده است."

اوایل مهرماه گزارش‌هایی در باره اسیدپاشی به زنان در اصفهان منتشر شد و در هفته آخر مهر پلیس وقوع چهار مورد اسیدپاشی را تایید کرد.

قربانیان اسیدپاشی‌های اصفهان گفته اند که دو مرد موتورسوار عامل این حمله‌ها بوده‌اند.

در پی انتشار اخبار مربوط به اسیدپاشی در اصفهان، اعتراضاتی در تهران و اصفهان برگزار شد.

انتشار اخبار مربوط به اسیدپاشی تقریبا با بررسی طرح امر به معروف نمایندگان مجلس همزمان بود و برخی مقامات حکومتی با انتقاد از پوشش اخبار اسیدپاشی، از این که این حملات به "آمران به معروف و ناهیان از منکر" منتسب شده، انتقاد کردند.

گزارش‌های رسمی نشان می دهد که تلاش برای یافتن عاملان این اسیدپاشی ها بی نتیجه بوده است و هیات ویژه نمایندگان مجلس اسید پاشی های اصفهان را به "انگیزه شخصی" مرتبط دانسته است.

این درحالی است که شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایران گفته که "وزیران اطلاعات، دادگستری و کشور گزارش خود را درباره حادثه اسیدپاشی به رییس جمهور داده اند اما چون سرنخی کشف نشده، پیگیری ها به نتیجه نرسیده است."

مطالب مرتبط