سرپرست وزارت علوم ایران با استعفای مدیران وزارت‌خانه 'موافقت نکرد'

حق نشر عکس ISNA
Image caption جعفر میلی منفرد دلیل استعفایش را "هموار نمودن مسیر" برای انتخاب وزیر جدید علوم عنوان کرده بود

محمدعلی نجفی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا گفت که با استعفای معاون آموزشی و رئیس مرکز هیات‌های امنای این وزارتخانه موافقت نکرده است.

دیروز شنبه، ۲۴ آبان جعفر میلی منفرد، معاون وزیر علوم و سعید سمنانیان، مشاور وزیر و رئیس مرکز هیئت‌های امنا از سمت خود استعفا کردند.

آقای میلی منفرد دلیل استعفای خود را "جلوگیری از هرگونه تضییقات و هموار نمودن مسیر" برای انتخاب وزیر جدید علوم عنوان کرد.

جلسه رای اعتماد به فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، وزیر پیشنهادی علوم روز سه‌شنبه ۲۷ آبان برگزار می‌شود.

آقای آشتیانی بعد از استیضاح و برکناری رضا فرجی دانا از وزارت علوم و رای نیاوردن محمود نیلی احمدآبادی، وزیر پیشنهادی بعدی به مجلس معرفی شده است.

یکی از دلایل استیضاح آقای فرجی دانا، حضور جعفر میلی منفرد به عنوان معاون آموزشی و جعفر توفیقی به عنوان مشاور وزیر مطرح شد.

بعد از برکناری آقای فرجی دانا، محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم شد و آقای توفیقی از وزارت علوم رفت. اما آقای میلی منفرد همچنان به عنوان معاون آموزشی به فعالیتش ادامه داد تا این که روز شنبه اعلام کرد که استعفا کرده است.

اما آقای نجفی، سرپرست وزارت علوم می‌گوید با استعفای "هیچ یک از مدیران ستادی وزارت علوم" موافقت نکرده است.

آقای میلی منفرد مرداد ماه سال گذشته به عنوان اولین وزیر پیشنهادی علوم دولت حسن روحانی نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد. نمایندگان مخالف، او را به حمایت از دانشجویان در حادثه کوی دانشگاه در ۱۸ تیرماه ۷۸ و حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ متهم کردند.

مطالب مرتبط