پورمحمدی به صدا و سیما بازگشت

حق نشر عکس Isna
Image caption برکناری پورمحمدی با واکنش منفی بسیاری از بازیگران و کارگردانان ایرانی رو به رو شد

محمد سرافراز، رئیس جدید سازمان صدا و سیمای ایران، علی اصغر پورمحمدی، از مدیران سابق این سازمان را به معاونت سیما (تلویزیون) منصوب کرده است.

دو سال پیش آقای پورمحمدی که مدیریت شبکه سه سیما را برعهده داشت، از سمت خود برکنار و به عنوان مشاور این سازمان معرفی شد.

کنار گذاشتن او با حاشیه‌هایی همراه بود که در مراسم تودیع او نیز ادامه یافت.

آقای پورمحمدی آن زمان در مراسم تودیع خود گفت: "من حرف های بسیار و گلایه‌های زیادی از وی دارم اما همین جا مختصر بگویم که عزت الله ضرغامی دو سال است تلویزیون را رها کرده است و گروهی آمدند که به وی گفته‌اند شما به تلویزیون کاری نداشته باشید زیرا ما می‌دانیم چگونه آن را اداره کنیم‌.‌ اما این طور نیست."

او در آن مراسم گفت: "اگر از دید برخی از دوستان من پورمحمدی خودی نیستم دیگر چه کسی خودی است؟"

در باره مدیریت ده ساله ضرغامی بیشتر بخوانید

دو سال پیش، هم‌زمان با برگزاری مراسم تودیع رسمی آقای پور محمدی با حضور علی دارابی، معاونت سابق سیما، ۱۱۳ نفر از کارگردانان، تهیه‌کنندگان، نویسندگان و بازیگران تلویزیون و سینما بیانیه‌ای در حمایت از او برای رسانه‌های خبری ایران ارسال کردند. آنها در این بیانیه از عزت الله ضرغامی رئیس وقت سازمان صدا و سیما خواستند علی اصغر پورمحمدی را ابقا کند.

این بیانیه را کسانی مانند حسین پاکدل، فتحعلی اویسی، بهنوش بختیاری، سروش صحت، شقایق دهقان، مهران مهام، بهاره رهنما، بهنوش طباطبایی، مهراوه شریفی نیا، مهران مدیری، رضا عطاران، امین تارخ، حمید لولایی، داوود میرباقری، ضیاء الدین دری، سیروس مقدم، کمال تبریزی، حسن فتحی، بهروز افخمی، همایون اسعدیان، داریوش فرهنگ، احمد امینی، فریدون جیرانی، حسین سهیلی زاده و مازیار میری امضا کردند.

هفته گذشته با پایان یافتن دومین دوره پنج ساله ریاست عزت الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیما، محمد سرافراز با حکم آیت الله علی خامنه‌ای٬ رهبر ایران به ریاست سازمان منصوب شد.

علی اصغر پورمحمدی، از مدیران با سابقه صدا و سیماست که کار خود را کمی پس از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ در این مجموعه آغاز کرد.

مدیریت گروه فرهنگی و اجتماعی رادیو، مدیریت گروه فرهنگی، اجتماعی شبکه­‌های یک و سه سیما، مدیریت شبکه ۵ سیما (شبکه تهران)، مدیر شبکه سه سیما، مسئول شورای سیاست­‌گذاری و هماهنگی ورزش صدا و سیما از جمله مسئولیت‌های او در این سازمان بوده است.

او پسر عموی مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری دولت حسن روحانی است.

مطالب مرتبط