حداقل ۱۱ نفر از مهاجمان به بیمارستانی در اردبیل 'بازداشت شدند'

حق نشر عکس Iran Police Logo

مقام‌های قضایی و امنیتی استان اردبیل ایران از بازداشت مهاجمان به بیمارستان فاطمی شهر اردبیل خبر می‌دهند.

ابراهیم کریم‌خانی، فرمانده پلیس اردبیل، تعداد بازداشت‌شدگان را ۱۱ نفر عنوان کرده، در حالی که ناصر عتباتی، دادستان اردبیل، گفته است ۱۳ نفر بازداشت شده‌اند.

روز یکشنبه دو نفر که در دعوای خیابانی مجروح شدند به بیمارستان برده می‌شوند. کمی بعد کسان دیگری که در آن دعوا درگیر بودند به بیمارستان هجوم می‌برند.

در ویدیویی که از دوربین مداربسته بیمارستان منتشر شده است چندین نفر دیده می‌شوند که به سوی بیمارستان می‌دوند و در سالن انتظار با چوب و مشت و لگد همدیگر را می زنند.

بنا به گزارش‌ها برخی از کارکنان بیمارستان، از جمله مامور انتظامات، و همچنین مامور پلیس در جریان این حمله زخمی شدند.

فرمانده پلیس اردبیل می‌گوید این افراد از چاقو نیز استفاده کرده‌اند. دادستان اردبیل هم گفته برخی از آنان سابقه درگیری دارند.

ابراهیم کریم‌خانی، فرمانده پلیس اردبیل، گفته است: "از مردم استان اردبیل انتظار داریم با توجه به آمار بالای نزاع و درگیری در این استان در صورت بروز مشکلات برای رفع مرافعه خود به جای زد و خورد با مراجعه به مراجع قانونی خواسته و مطالبات خود را مطرح کنند، تا بدون دعوا و درگیری و یا مصدوم و کشته مطالبات برآورده شده و به خواسته‌های طرفین توجه شود."

مطابق آمار سازمان پزشکی قانونی در پنج ماهه اول سال جاری ۶۹۳۸ نفر در استان اردبیل پی نزاع برای ثبت جراحت خود به این سازمان مراجعه کرده‌اند.