وزیر بهداشت: آب تهران آلوده نیست

حق نشر عکس MEHR

دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت ایران، موضوع آلودگی آب تهران را تکذیب کرده است.

آقای قاضی‌زاده هاشمی گفت که به خاطر پایین آمدن آب سدها برداشت آب از چاه‌ها بالا رفته بود که وزارت بهداشت در این باره تذکر داد.

روز گذشته رحمت‌الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران، هشدار داد که آب تهران آلوده است و از ساکنان تهران خواست از آب معدنی استفاده کنند.

آقای حافظی گفت که اگر مسئولان دولتی به تکذیب آلودگی آب ادامه دهند، مستندات خود را درباره بالا بودن نیترات در آب بعضی مناطق منتشر می‌کند.

وزیر بهداشت می‌گوید: "روزهایی که سطح آب سدها کاهش پیدا کرده بود، برای تامین آب شرب از چاه‌هایی که میزان نیترات آنها بیش از حد مجاز بود، استفاده شد که ما نیز به آنها تذکر دادیم، اما در کل آب تهران سالم است."

'اثر پارازیت‌ها را نمی‌دانیم'

وزیر بهداشت ایران همچنین در اظهار نظری دیگر درباره سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها گفته است: "برای این موضوع مستندات علمی وجود ندارد که بدانیم باعث سرطان می‌شود یا خیر."

با این حال او تاکید کرده است: "آن چیزی که مشخص است، این است که پارازیت خوب نیست و برای سلامت انسان مضر است."

او گفته بدون بررسی کارشناسانه "نمی‌شود واضح اعلام نظر کرد که ۱۰۰ درصد پارازیت‌ها آسیب‌رسان هستند و یا اینکه مقدار آن چقدر است."

پارازیت‌هایی را که برای ایجاد اختلال در دریافت امواج شبکه‌های تلویزیونی ماهواره ای ارسال می‌شوند، انتقادهای زیادی را برانگیخته‌اند و از جمله عده‌ای آنها را برای سلامتی شهروندان مضر دانسته‌اند.

مطالب مرتبط