باهنر: داستان وزارت علوم اگر ۱۵ بار دیگر هم تکرار می‌شد نتیجه همان بود

حق نشر عکس Fars

محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ایران درباره رد شدن گزینه های پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت علوم در مجلس گفته "این موضوع، داستان خسته‌کننده و معطل‌کننده‌ای بود اما اگر ۱۵ بار دیگر هم تکرار می‌شد نتیجه همان بود."

آقای باهنر گفته "مجلس به این نتیجه رسید که هر کدام از معرفی‌شدگان همانند یکدیگر هستند و دلیلی ندارد وقتی مجلس به اصل رای نداد، به همانند آن رای دهد."

مجلس شورای اسلامی تابستان امسال با استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری او را برکنار کرد و پس از آن هم به دو گزینه دیگر آقای روحانی برای تصدی وزارت علوم رای اعتماد نداد. نمایندگان مخالف در مجلس می گویند گزینه های آقای روحانی، نزدیک به "جریان فتنه" یعنی مخالفان نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بوده‌اند.

در حال حاضر محمد فرهادی سومین گزینه رئیس جمهور ایران از تابستان امسال برای وزارت علوم در انتظار برگزاری جلسه رای اعتماد در مجلس است.

نایب رئیس مجلس ایران یک روز پیش از این جلسه گفته است "به نظر بنده با معرفی فرهادی این دور باطل و خسته‌کننده تمام شد."

آقای باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام است که در صف بندی های سیاسی ایران یک تشکل محافطه کار محسوب می شود. او امروز در خبرگزاری فارس کنفرانس خبری برگزار کرده است.

او گفته "مجلس در ۵ دور مذاکره مفصل و علنی نشان داد که حساسیت‌هایش بر روی چه مسائلی است و فرهادی نیز باید این حساسیت‌ها را داشته باشد و البته فرهادی انشاالله رای می‌آورد."

آقای فرهادی پزشک متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس کنونی جمعیت هلال احمر ایران است. وی در دولت دوم میرحسین موسوی در دهه ۱۳۶۰ سمت وزارت فرهنگ و آموزش عالی و در دولت اول محمد خاتمی در دهه ۱۳۷۰، سمت وزارت بهداشت را برعهده داشته است

وزارت علوم ایران از میانه تابستان تاکنون با سرپرستی محمدعلی نجفی اداره می شود.