رهبر ایران: با تمدید مذاکرات هسته‌ای مخالف نیستم

حق نشر عکس khamenei.ir

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، امروز (پنج‌شنبه ۶ آذر) گفته است با تمدید مذاکرات هسته‌ای مخالف نیست.

آقای خامنه‌ای گفته است: "بنده با تمدید مذاکرات مخالف نیستم به همان دلیل که با اصل مذاکره مخالف نبودم."

او همچنین عملکرد هیات مذاکره‌کننده ایران را تایید کرده است.

ایران و کشورهای ۱+۵ دوشنبه (۳ آذر) مهلت مذاکرات برای رسیدن به توافق جامع درباره برنامه اتمی ایران را به مدت هفت ماه تمدید کردند.

برخی از محافظه‌کاران منتقد دولت حسن روحانی تمدید مذاکرات و ادامه تحریم‌ها علیه ایران را به شکست سیاست خارجی دولت تعبیر کرده‌اند. از جمله روزنامه‌های کیهان، جوان و وطن‌امروز انتقاداتی را علیه دولت و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، مطرح کردند.

رهبر ایران گفته است: "اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، بیش از همه آمریکا ضرر می‌کند نه ما. اگر به توافق نرسیم ضرر نمی‌کنیم، راه‌حل ما اقتصاد مقاومتی است."

او همچنین بدبینی خود را نسبت به قدرت‌های غربی بیان کرده و گفته است: "آمریکا از همه بد اخلاق‌تر و انگلیس از همه موذی‌تر است."

بسیج در اقتصاد

رهبر ایران این اظهارات را در جلسه‌ای با اعضای "مجمع عالی بسیج" بیان کرده است. او در بخشی از سخنانش گفته است: "پایه اقتصادی مقاومت تقویت تولید داخلی است که مسئولان دولتی در این زمینه از بسیج کمک بگیرند."

آیت‌الله خامنه‌ای مساله فعالیت اقتصادی بسیج را یک روز پس از اظهارات مشابه از طرف فرمانده بسیج عنوان کرده است. دیروز سرتیپ محمدرضا نقدی، فرمانده بسیج، گفت منتظر مجوز حسن روحانی برای فعالیت اقتصادی بسیج است.

آقای نقدی اعلام کرد بیشتر از ۱۰ ماه پیش سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه، نامه‌ای به آقای روحانی نوشته و در آن خواهان "استفاده از ظرفیت بسیج در اقتصاد مقاومتی" شده است.

حق نشر عکس khamenei.ir
Image caption رهبر ایران امروز با اعضای 'مجمع عالی بسیج' دیدار کرده که نهادی است که تازه تشکیل شده است