ایران از تقویت توانایی های دفاعی اش در دریای عمان خبر داد

حق نشر عکس fars
Image caption فرمانده ارتش ایران در منطقه یکم دریایی در بندرعباس در مراسم تحویل تجهیزات تازه به نیروی دریایی ارتش شرکت کرده است

منابع خبری ایران می گویند که نیروی دریایی ارتش این کشور ۶ فروند شناور خود در دریای عمان را به سامانه موشکی سطح به سطح مجهز کرده است.

این شناورها امروز دهم آذر (اول دسامبر) به مناسبت روز نیروی دریایی در ایران با حضور سرلشکر عطاالله صالحی، فرمانده کل ارتش ایران به ناوگان دریایی این کشور ملحق شده است.

فرمانده ارتش ایران در مراسم الحاق شناورهای نیروی دریایی در منطقه یکم نیروی دریایی ایران که در بندرعباس است گفته است: "ما اکنون شناورها و بالگردهای خود را به بهترین موشک‌های کروز مجهز کرده‌ایم. این موشک‌ها قدرت دریایی ایران را افزایش داده‌اند."

خبرگزاری فارس می گوید برخی از این شناورها تا پیش از این قدرت تهاجمی نداشتند و ماموریت آنها سوخت‌رسانی، نیروبری و گشت‌های دریایی بود.

سرلشکر صالحی گفته که نیروی دریایی ایران "علاوه بر نوآوری، داشته‌های قدیمی خود را نیز بازسازی می کند، به وسیله این تجهیزات بازسازی شده ما امروز در دورترین دریاها دریانوردی می‌کنیم."

گزارش خبرگزاری فارس می گوید که امروز ۲ فروند هلیکوپتر مجهز به اژدرهای جدید نیروی دریایی و یک فروند هلیکوپتر موشک انداز با ماموریت مقابله با تهدیدات زیرسطحی هم به ناوگان دریایی ارتش ایران پیوسته است.

بر اساس گزارش ها موشک‌های کروز دریایی نور و قادر بروی این هلیکوپتر موشک انداز نصب شده است. منابع ایرانی می گویند برد موشک نور بیش از ۱۲۰ کیلومتر و برد موشک قادر حدود ۲۰۰ کیلومتر است.

حفاظت از منافع و حریم ایران در دریای عمان با ارتش و در خلیج فارس با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.