پلیس تهران: عاملان اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیاییان بازداشت شدند

حق نشر عکس FARS

حسین ساجدی نیا، رئیس پلیس تهران گفته است که دو عامل اسیدپاشی به دکتر سیامند انوری، مدیر بیمارستان ضیاییان شناسایی و بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آقای ساجدی نیا امروز دوشنبه ۱۰ آذرماه با اشاره به اینکه پلیس ظرف مدت ۱۲ ساعت عاملان این حادثه را شناسایی و بازداشت کرد، گفت: "دو متهم این پرونده پس از گذشت ۲۴ ساعت از حادثه، در جریان دو عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند، متهمان در جریان تحقیقات اولیه انگیزه خود از انجام این کار را موضوعات و مسایل صنفی اعلام کردند."

به گفته رئیس پلیس تهران، عامل اصلی این حادثه پزشک و متهم دوم دانشجو بوده است.

درهمین حال بر اساس اعلام وزارت بهداشت، متهم ردیف اول این پرونده "سابقه رفتار نابهنجار داشته که منجر به تعلیق وی از عضویت در هیات علمی دانشگاه" شده است. متهم ردیف دوم نیز دانشجوی مقطع کارشناسی و از نزدیکان متهم ردیف اول است.

شنبه شب ۸ آذر حدود ساعت ۲۱ به وقت تهران دو سرنشین یک موتورسیکلت در هنگام بازگشت دکتر انوری به منزل از محل کار، به او اسید پاشیدند.

به گفته پلیس، بعد از این حمله که به چشم‌های آقای انوری آسیب زده، او بلافاصله به بیمارستان چشم‌پزشکی فارابی تهران منتقل شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس بیمارستان فارابی روز گذشته وضعیت دکتر انوری را "بسیار خوب" توصیف کرده و گفته بود: "چشم راست او تقریبا هیچ مشکلی ندارد و باز است و بینایی کامل دارد و چشم چپ او کمی دچار سوختگی شده و درمان های اولیه انجام گرفته است."

آقای انوری به واحد مرکزی خبر گفته بود: "هنگامی که نزدیک منزل رسیدم برای خرید توقف کردم و دیدم دو نفر سوار بر موتور به سمت خودرو من می آیند... هنگام پیاده شدن از خودرو آنها نیز در را باز کردند سپس شروع کردم به کمک خواستن که یکی از راکبین به کمک دیگری آمد تا مرا بگیرند اما فرار کردم."

او گفت بعد از حمله "صورتم می‌سوخت، اول به فکر اسید نبودم بعد متوجه شدم و شروع کردم به شستشو و خبررسانی به اورژانس و نیروی انتظامی."