دبیر خانه پرستار ایران به خاطر برگزاری تجمع به 'تبعید شغلی' محکوم شد

حق نشر عکس non
Image caption عکسی که یکی از کاربران از تجمع پرستاران برای بی‌بی‌سی فرستاد

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، محمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار به دلیل برگزاری تجمع اعتراضی پرستاران مقابل مجلس، به "تبعید شغلی" محکوم شده است.

آقای شریفی مقدم به ایلنا گفته است که به دنبال برگزاری تجمعی در اوایل سال جاری، اتهاماتی علیه او مطرح شد که دادگاه به دلیل "مسالمت‌آمیز" بودن تجمع او را تبرئه کرد.

با این حال به گفته او، وزارت بهداشت راسا به موضوع رسیدگی و با صدور حکمی انضباطی او را از تهران به اسلام‌شهر منتقل کرده است.

آقای شریفی مقدم صدور این حکم را با برگزاری تجمعی دیگر مرتبط دانسته و گفته است: "من به عنوان سوپروایزر بیمارستان امام خمینی در جلساتی که هیئت بدوی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی برگزار کرد شرکت کردم و دفاعیاتم را مطرح کردم و در آن زمان این پرونده مسکوت گذاشته شد تا اینکه همزمان با تجمع آبان ماه پرستاران در مقابل مجلس، هیات تجدید نظر رسیدگی به تخلفات دانشگاه علوم پزشکی تهران، رای به تبعید من به اسلامشهر داد."

پرستاران ایرانی به پایین بودن دستمزد خود اعتراض دارند و بارها تجمع‌هایی در این باره بر پا کرده‌اند.

محمد شریفی مقدم به خبرگزاری ایلنا گفته است که تفاوت حقوق پرستاران و پزشکان در ایران بسیار زیاد و شدیدتر از میانگین جهانی است. او گفته است: "اختلاف بین سطح دریافتی پزشکان و پرستاران ۳ برابر است درحالیکه در ایران این رقم به ۱۰۰ برابر رسیده است."

او همچنین از طرح تحول نظام سلامت انتقاد کرده و گفته است این طرح مشکلات زیادی دارد. آقای شریفی مقدم به ایلنا گفته است: "ماهیت این طرح تبعیض آمیز است و در واقع گروهی که بیشترین سود را از این طرح می‌برند یعنی‌‌ همان سردمداران بخش خصوصی و کسانی که خودشان [...]بگیر هستند، بازرسین این طرحند." [ایلنا به جای بخشی از سخنان او سه نقطه قرار داده است]

مطالب مرتبط