عماد بهاور آزاد شد

حق نشر عکس non

عماد بهاور، زندانی سیاسی و رییس شاخه جوانان نهضت آزادی ایران و عضو هسته مرکزی پویش حمایت از موسوی و خاتمی(موج سوم) امروز پنج شنبه ۲۷ آذرماه پس از ۵ سال حبس آزاد شد.

این زندانی سیاسی در ابتدا از سوی قاضی صلواتی به ۱۰ سال زندان محکوم شده بود، اما سال گذشته پس از درخواست اعاده دادرسی در شعبه هم عرض این حکم به هفت سال کاهش پیدا کرد که با اعتراض مجدد به عدم رعایت نظر دیوان عالی کشور، قاضی سادات در دادگاه تجدید نظر حکم را به دو سال حبس کاهش داد.

آقای بهاور در طوال دوران ۵ سال حبس تنها ۵ روز اجازه مرخصی دریافت کرد.

۷ سال زندان برای بالا بردن عکس میرحسین موسوی

محسن رحمانی، دانشجوی رشته آی تی که در تبلیغات انتخابات ریاست جمهورری با حضور حسن روحانی عکس میر حسین موسوی را بلند کرده بود، روز گذشته برای گذراندن ۷ سال حکم زندانش در منزل بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

براساس گزارش های رسیده از ایران، این دانشجو که در زمان انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری بازداشت شده بود و پس از تحمل ۵۰ ضربه شلاق به قید وثیقه آزاد شد.

آقای رحمانی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهام توهین به رهبری، اجتماع و تبانی علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با بیگانگان به ۷ سال زندان محکوم شده است.

نگرانی از وضعیت مهدیه گلرو

حق نشر عکس NON
Image caption مهدیه گلرو (وسط) در تجمع اعتراض به اسیدپاشی

ادامه بازداشت مهدیه گلرو فعال زنان که در آبان ماه پس از شرکت در تجمع اعتراضی به اسیدپاشی در اصفهان بازداشت و روانه زندان شد، موجب نگرانی خانواده او شده است.

یک منبع مطلع در خصوص وضعیت خانم گلرو به بی بی سی فارسی گفت: "بازجویی های خانم گلرو مدتی است تمام شده و او را پس از چند ماه انفرادی به سلول دو نفره منتقل کرده اند. اتهامات او شرکت در اعتراض به اسیدپاشی های اصفهان، شرکت در تجمع مقابل استادیوم والیبال عنوان شده است."

خانم گلرو پیش از این در آذرماه سال ۸۸ بازداشت و از سوی دادگاه به تحمل ۲ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ از زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتبط