سه عضو سپاه پاسداران در مرز پاکستان کشته شدند

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از کشته شدن سه نفر از اعضایش در "حمله اشرار مسلح" در جنوب شرق ایران خبر داده است.

به گفته روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، در این حمله "سه تن از نیروهای سپاه که برای کمک به مردم محروم و فراهم سازی امنیت در حال انجام مأموریت بودند" کشته شدند.

کشته‌شدگان این حادثه، سرگرد اکبر عبدالله‌نژاد، ستوان سوم قدرت‌الله ماندنی و بسیجی موسی نصیری‌بیات از نیروهای لشکر ۱۹ فجر استان فارس معرفی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران این افراد در منطقه مرزی سراوان در استان سیستان و بلوچستان مورد حمله قرار گرفته‌اند.

سپاه پاسداران در اطلاعیه‌اش این حمله را به گروه یا افراد مشخصی نسبت نداده اما "جیش‌العدل" در وبلاگی منسوب به این گروه که اخبار و بیانیه‌های آن را منتشر می‌کند، مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته به زودی فیلم آن را منتشر خواهد کرد.

علی اصغر میرشکاری، معاون امنیتی و انتظامی سیستان و بلوچستان در توضیح این حادثه به خبرگزاری ایرنا گفت که مهاجمان مسلح عصر روز یکشنبه ۷ دی در مسیر عبور خودروی سپاه پاسداران کمین کرده و بعد از کشتن سه سپاهی "به داخل خاک پاکستان گریختند".

شهرستان سراوان که پیش از این هم محل درگیری گروه‌های مسلح و نیروهای انتظامی و نظامی ایران بوده، در ۳۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان و در نزدیکی مرز پاکستان واقع شده است.

کمتر از چهار ماه پیش مهاجمان مسلح، در حمله به پاسگاهی در منطقه سراوان و در کمینی جداگانه چهار مامور نیروی انتظامی را کشتند.

مسئولیت تامین امنیت مرزی در منطقه سراوان، با قرارگاه قدس سپاه پاسداران است. مسئولیت امنیت این منطقه، تا فروردین ۱۳۹۳ با نیروی انتظامی بود اما پس از آن، به نیروی زمینی سپاه سپرده شد.

تحویل مرزبانی این منطقه به سپاه پاسداران، پنج ماه بعد از کشته شدن ۱۴ مرزبان نیروی انتظامی توسط گروه جیش‌العدل صورت گرفت.

مطالب مرتبط