هشدار به حضور معترضان به نتیجه انتخابات ۸۸ در انتخابات آینده

حق نشر عکس TASNIM

در نماز جمعه امروز تهران نسبت به بازگشت معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ به رقابت‌های انتخاباتی آتی هشدار داده شده است.

کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران گفت: "بعضی‌ها که در فتنه بازارگرمی می‌کردند اکنون شهر به شهر راه افتاده‌اند و دانشگاه‌ها نیز تبدیل به محل امن آنها شده است و برای انتخابات خبرگان و مجلس آینده تلاش می‌کنند."

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه هم در نماز جمعه هشدار مشابهی داده است.

'فتنه' عنوانی است که مقام‌های جمهوری اسلامی به اعتراضات ۸۸ می‌دهند. در روزهای اخیر حملات هواداران حکومت به میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران معترضان، تشدید شده و در عین حال درخواست‌ها برای آزادی آنان از حبس خانگی بالا گرفته است.

از جمله علی مطهری، نماینده مجلس، گفته است حسن روحانی به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی می‌تواند برای آزادی آنها اقدام کند.

کاظم صدیقی، امروز (۱۲ دی) در نماز جمعه گفته است: "نفوذ بعضی فتنه‌گرها و طرفداران فتنه در مجاری اجرایی کشور یک هشدار جدی است."

آقای صدیقی درباره رهبران مخالفان گفته است: "آنها نشان داده‌اند که بر سر موضع خود هستند و اگر این مساله با حضور مردم و مسئولین معالجه نشود، در آینده مشکل‌ساز خواهد بود."

رضا تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه که پیش از آقای صدیقی در نماز جمعه سخنرانی کرد هم گفت: "برای انتخابات سال آینده بسیاری از بسترها از هم‌اکنون آماده شده است بنابراین مردم باید هوشیار باشند، چرا که بسترسازی فتنه موضوع مهمی است که باید به آن توجه کرد."

او گفته است: "هر فتنه‌ای در بستر مناسب از پیش ساخته شده، پرداخته می‌شود و بعد به صورت جریان اجتماعی خودنمایی می‌کند لذا مردم ما از هم‌اکنون باید برای انتخابات سال آینده آگاه باشند."