علم‌الهدی در جلسه 'همگرایی اصولگرایان': احمدی‌نژاد تمام شد

حق نشر عکس TASNIM

تعدادی از گروه‌‌های سیاسی محافظه‌کار در ایران در نشست مشترکی با عنوان "همایش وحدت اصولگرایان" شرکت کردند.

چهره‌هایی از گروه‌هایی چون روحانیت مبارز، جمعیت موتلفه و جامعه اصناف و بازار و چندین نفر از وزرای کابینه محمود احمدی‌نژاد، از جمله محمد حسینی، مصطفی محمدنجار و حمیدرضا حاجی‌بابایی نیز در این جلسه حضور داشته‌‎اند. علی سعیدلو، یکی از معاونان آقای احمدی‌نژاد در زمان ریاست جمهوری او نیز از دیگر شرکت‌کنندگان این نشست بود.

احمد علم‌الهدی، امروز (پنج‌شنبه ۱۸ دی) در حاشیه این نشست، که در مصلای تهران برگزار شد، درباره آقای احمدی‌نژاد گفت: "ایشان یک نفری بود که عوضی رفت، مُرد و تمام شد. احمدی نژاد جریان نیست. او مقابل ولایت ایستاد و سقوط کرد."

غلامعلی حداد عادل، دیگر سخنران این جلسه هم در حاشیه آن در پاسخ به سوالی درباره وحدت با آقای احمدی‌نژاد گفت: "اول ببینیم آقای احمدی‌نژاد خودش را اصولگرا می‌داند یا نه؟ آیا تا به حال شنیده‌اید که ایشان بگویند من اصولگرا هستم؟"

'هدف: انتخابات مجلس'

احمد علم‌الهدی سخنرانی در این نشست گفت: "وحدت اصولگرایان امری قطعی، فطری و صددرصدی است."

او افزود گروه‌های محافظه‌کار در ایران مشکل اتحاد ندارند و اگر مشکلی هم وجود داشته باشد توسط "برخی عناصر ریزشی اصولگرا" که در سال ۱۳۸۸ از معترضان حمایت کردند، ایجاد شده است.

غلامعلی حداد عادل، دیگر سخنران این نشست گفت عده‌ای از مقام‌های جمهوری اسلامی به مرور "آرمان‌های انقلاب" را فراموش کرده‌اند، اما جناح محافظه‌کار باید بر این آرمان‌ها پافشاری کند.

حق نشر عکس TASNIM

آقای حداد عادل گفت: "هدف ما باید این باشد که نتیجه انتخابات مجلس آینده پیروزی جریان اصولگرایی باشد، نه پیروزی تشکلی که عضو آن هستیم."

جناح محافظه‌کار جمهوری اسلامی سال‌ها است که نتوانسته در انتخابات به سیاست واحدی برسد.

در انتخابات اخیر ریاست جمهوری شش نامزد محافظه‌کار با حمایت گروه‌های مختلف حضور داشتند، در حالی که در طرف مقابل، با انصراف محمدرضا عارف عموم اصلاح‌طلبان و شماری از گروه‌های راست میانه از حسن روحانی حمایت کردند.

اختلاف نظر با محمود احمدی‌نژاد و حامیان او یکی از عمده‌ترین شکاف‌ها را میان محافظه‌کاران پدید آورد.

محمدرضا باهنر، نماینده مجلس، در حاشیه جلسه امروز به خبرگزاری ایرنا گفته است که همگرایی محافظه‌کاران و جبهه پایداری "غیرممکن نیست و در این خصوص صحبت می‌کنیم."

چهره‌های شاخص عضو جبهه پایداری در میان شرکت‌کنندگان جلسه امروز دیده نمی‌شوند.

در نشست قبلی در مهرماه که با عنوان "همگرایی اصولگرایان" برگزار شد افرادی چون محمدتقی مصباح یزدی و حمید رسایی هم حضور داشتند.

حق نشر عکس TASNIM