ممانعت از برگزاری نمازجمعه اهل سنت در تهران در هفته وحدت

حق نشر عکس khamenei.ir
Image caption دیدار آیت الله خامنه ای با مولوی عبدالحمید در حاشیه کنفرانس وحدت اسلامی

همزمان با پایان کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، نیروهای انتظامی ایران از برگزاری نماز جمعه اهل سنت در تهران جلوگیری کردند که قرار بود به امامت مولوی عبدالحمید برگزار شود.

به گزارش وبسایت میزان خبر، روز گذشته ( جمعه ۱۰ ژانویه- ۲۰ دی ماه) مولوی عبدالحمید که برای شرکت در کنفرانس بین المللی وحدت در تهران حضور داشت، قرار بود که نمازجمعه این هفته را در نمازخانه مرکزی اهل سنت تهران در محله پونک این شهر برگزار کند، اما از نخستین ساعات روز گذشته نیروهای انتظامی با مسدود کردن خیابان های منتهی به نمازخانه مانع حضور مولوی عبدالحمید و سایر روحانیون اهل سنت و نمازگزاران در این محل شدند.

این اقدام در حالی صورت گرفته که روز گذشته در حاشیه کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تصاویری که از دیدار آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران با شرکت کنندگان در این کنفرانس منتشر شده، تصویری از رهبر ایران با با مولوی عبدالحمید دیده می شود.

حق نشر عکس RASA
Image caption برگزاری دو نمازجماعت جداگانه توسط روحانیون شیعه وسنی در جریان همایشی با موضوع وحدت در مشهد

همزمان تصاویری از برگزاری دو نمازجماعت جداگانه توسط روحانیون شیعه و سنی منتشر شده که در جریان همایشی با موضوع وحدت در مشهد برگزار شده بود.

به گزارش وبسایت رجانیوز در این تصاویر در نمازخانه برگزاری این همایش روحانیون شیعه و سنی بصورت همزمان اما جداگانه نماز جماعت خوانده اند.

این در حالی است که به نوشته این وبسایت "براساس فتاوی علمای اهل سنت و شیعه، اقتدای هرکدام از پیروان این مذاهب به پیروان مذهب دیگری جایز و خالی از اشکال است."