انصار حزب‌الله ایران از کشتار شارلی‌ابدو استقبال کرد

حق نشر عکس non

نشریه گروه انصار حزب‌الله در ایران، کشتار کارکنان مجله فرانسوی شارلی ابدو را اجرای "کیفر مشروع ساب النبی" خوانده و آن را به مسلمانان تبریک گفته است.

این هفته‌نامه تیتر زده: "امسال ایام ربیع نور علی نور شد/دشمن هتاک نبی روانه گور شد" و با روتیتر "حمد و سپاس بی کران خدای سرمدی و هزاران تبریک و تهنیت به امت محمدی" از کشتار کارکنان مجله شارلی ابدو استقبال کرده است.

ارگان انصار حزب‌الله می‌گوید که "اجرای کیفر مشروع ساب النبی ربطی به عمل تروریستی و داعش ندارد".

این نشریه همچنین "موضع انفعالی" حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران و "اطلاع رسانی غلط انداز صدا و سیما" را به شدت محکوم کرده است.

این در حالی است که در روزهای اخیر مقام‌های ایرانی به صراحت یا به طور تلویحی حمله به دفتر شارلی ابدو را محکوم کرده‌اند. هرچند برخی از آنان قدرت‌های غربی را هم متهم کرده‌اند که در این زمینه مقصر هستند.

از جمله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران، امروز حملات اخیر در فرانسه را محکوم کرد. آقای لاریجانی در عین حال گفته است: "متاسفانه غربی­‌ها طوری برخورد می‌کنند که گویی در دنیا دو نوع تروریسم بد و خوب وجود دارد. در حالی که تروریسم در هر حالتی بد و جنایتکارانه است و باید صادقانه با آن برخورد کرد."

با وجود این موضع مقام‌های رسمی، هفته‌نامه یالثارات نوشته است که قتل کسانی که به پیامبر اسلام توهین کرده‌اند "پدیده‌ای مبارک" است اما "باید حساب آن را از فاعلان آن جدا ساخت."

یالثارات گفته است: "عملیات کیفر ساب النبی از ماه ها قبل طراحی و با فریاد 'ما انتقام پیامبرمان را گرفتیم' اجرایی شد."

سب النبی به معنی دشنام دادن به پیامبر است و به دشنام دهنده ساب النبی می گویند.

ارگان انصار حزب‌الله می‌پرسد: "عادلانه است حکم فلان محکمه پیزوری غرب لازم الاجرا باشد اما حکم جعفر صادق بر زمین بماند؟"

درخواست برخورد با روزنامه 'مردم امروز'

حق نشر عکس

همزمان حمید رسایی، نماینده تندروی منتقد دولت در مجلس ایران در حال جمع آوری امضاء برای نامه ای است که در آن از جمله در خواست "برخورد شدید" با روزنامه مردم امروز مطرح شده است.

گزارش شده که حدود ۷۰ نماینده مجلس این نامه را امضا کرده اند.

روزنامه کیهان هم در سرمقاله خود به شدت از محتوای صفحه اول شماره دیروز مردم امروز انتقاد کرده است.

روزنامه مردم امروز در شماره دیروز خود عکسی از جورج کلونی، هنرپیشه معروف هالیوود منتشر کرده و در تیتر بالای عکس نوشته است: "کلونی: من هم شارلی هستم".