شکایت عبدالله مومنی از 'مهاجمان قمه‌دار'

حق نشر عکس MELLIMAZHABI

عبدالله مومنی، فعال سیاسی ایرانی، برای پیگیری 'حمله‌ای' که دو روز پیش به او شد نزد مراجع قانونی شکایتی تنظیم کرده است.

وبسایت کلمه روز جمعه نوشت که دو موتورسوار در نزدیکی خانه عبدالله مومنی با قمه به او حمله کردند. البته گزارش شده که آقای مومنی در این حمله تنها دچار "جراحتی سطحی" شده است.

حمیدرضا مومنی، فرزند آقای مومنی، به کلمه گفته است: "در همان صحنه و بلافاصله با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته شد و موضوع را اطلاع دادیم و نکات لازم در مورد ابعاد موضوع و حواشی آن هم به آنها منتقل شد، پس از آن هم با مراجعه به پزشک قانونی و انجام معاینه و ثبت آثار جراحت طرح شکایت نزد مراجع ذی ربط صورت گرفته است."

عبدالله مومنی از فعالان دانشجویی مطرح در ایران در دهه ۸۰ خورشیدی بود و پس از آن نیز در سازمان ادوار تحکیم وحدت فعالیت کرده است. آقای مومنی پس از آغاز اعتراضات سال ۱۳۸۸ بازداشت شد. او کمتر از یک سال پیش و با گذراندن نزدیک به پنج سال حبس از زندان آزاد شد.

فرزند عبدالله مومنی در شرح حمله به وبسایت کلمه گفته است که شب پنج‌شنبه دو مرد جوان "به او نزدیک می شوند و آدرس کوچه بعدی را می پرسند و چون این نشانی پرسیدن بی معنا بوده پدرم پاسخی نمی‌دهد."

اما این دو نفر به دنبال آقای مومنی حرکت می‌کنند و هنگامی که او می‌خواسته وارد خانه‌اش شود به او حمله می‌کنند. مهاجمان چیزی را به سرقت نبرده‌اند.

مطالب مرتبط