مرگ یک مامور نیروی انتظامی در شبیخون افراد مسلح

به گفته مقام ها یک مامور نیروی انتظامی ایران روز سه شنبه در شبیخون افراد مسلح در مجاورت شهرستان خاش در سیستان و بلوچستان کشته و دو مامور دیگر زخمی شده اند.

سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان به خبرگزاری فارس ایران گفت که این حمله "تروریستی" بوده است.

یک منبع آگاه دیگر در گفتگو با خبرگزاری ایرنا خبر را تایید کرده است.

سردار رحیمی گفت که حادثه در بخش نوک آباد خاش روی داد و پس از آن بود که در تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰ یک تصادف جاده ای گزارش شد اما با "رسیدن ماموران سرنشینان یک خودروی عبوری ماموران را به رگبار بستند."

یک منبع آگاه در پلیس ایران که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری ایرنا گفت که "اشرار مسلح" با دو اتومبیل پژو و وانت حمله را انجام دادند.

به گفته او یک پرسنل نیروی انتظامی کشته و دو مامور دیگر زخمی شده اند. اما جزئیات مربوط به میزان جراحات این دو نفر - که یک ستوان سوم و یک سرباز بودند - گزارش نشده است.

استان سیستان و بلوچستان ایران که با پاکستان و افغانستان هم مرز است و سنی ها اقلیت بزرگی را در آن تشکیل می دهند صحنه درگیرهای مکرر میان نیروهای امنیتی و قاچاقچیان و همچنین پیکارجویان سنی - که خود را مدافعان حقوق اقلیت بلوچ می خوانند - بوده است.

حادثه سه شنبه یک هفته پس از آن اتفاق می افتد که سردار رحیمی از دستگیری ۱۸ "تروریست" خبر داد که به گفته وی با "دریافت پول از خارج به نفرات نیروی انتظامی حمله کرده و تعدادی از معلمان را ترور کرده بودند."

به گفته او بازداشت شدگان اعتراف کرده اند که یک تا سه ماه در کشورهای افغانستان و پاکستان آموزش های نظامی و عقیدتی دیدند و با دریافت پول از یک فرد که در یکی کشور عربی فعالیت داشت، اقدامات به ترور و ناامنی در منطقه می کردند.

مطالب مرتبط