جنتی: مردم از حصر خوشحال هستند

حق نشر عکس TASNIM

احمد جنتی دبیر شورای نگهبان با دفاع از حصر مهدی کروبی و میرحسین موسوی، گفته که کشورهای اسلامی باید در واکنش به چاپ تصویر پیامبر در نشریه شارلی ابدو برای تنبیه کشورهای اروپایی، فرانسه را تحریم می کردند.

به گفته آقای جنتی "مردم از این موضوع حصر "خوشحال هستند و اینکه ۴ نفر هم پیدا شود که از این موضوع ناراحت باشند و آن را در تریبون‌های‌شان اعلام کنند ربطی به جامعه و نظام و ۷۸ میلیون ایرانی ندارد."

آقای جنتی در همایش برگزارکنندگان سالگرد انقلاب گفته "اینکه رهبری فریاد می‌زنند و می‌خواهند بفهمانند که مسئله در فتنه، براندازی بود را باید درک کنیم و بر دهان آنهایی بزنیم که ادعا می‌کنند باید حصر برداشته شود؛ مگر می‌شود فتنه‌گر دوباره بیرون بیاید و فتنه کند. باید در ۲۲ بهمن بر دهان کسانی که این تفکر انحرافی را دارند بزنیم."

مهدی کروبی و میرحسین موسوی کاندیداهای معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و زهرا رهنورد همسر آقای موسوی، از بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند.

مقامات ایران می گویند که حصر خانگی آنها به خواست آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران و با مصوبه شورای عالی امنیت ملی ایران صورت گرفته و هدف آن جلوگیری از ادامه اعتراضات خیابانی بوده است.

اخیرا اعتراض علی مطهری نماینده تهران به ادامه حصر در مجلس ایران با واکنش تند برخی نمایندگان مواجه شد و این نمایندگان اجازه ندادند تا وی سخنان خود را تمام کند.

اظهارات آقای مطهری درباره حصر رهبران اعتراضات ۱۳۸۸ با واکنش‌های زیادی در میان مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی و محافظه‌کاران رو به رو شده است.

علی مطهری بارها گفته است که ادامه حصر این سه نفر "غیر قانونی" است و جمهوری اسلامی هزینه زیادی بابت این حصر می‌پردازد. به اعتقاد او این سه نفر باید در دادگاهی قانونی همراه با محمود احمدی نژاد، کاندیدای دیگر انتخابات ریاست جمهوری به طور علنی محاکمه شوند.

به گفته دبیر شورای نگهبان "حصر جزو سیاست‌های کلی نظام است و مگر می‌شود این سیاست کلی نظام را برداشت."

آقای جنتی تاکید کرده که "فتنه مسئله جزئی نبود که بخواهیم از کنار آن بگذریم و باید تا آنجایی که توان است این مطلب را عریان بیان کنیم."

'کشورهای اسلامی باید فرانسه را تحریم می کردند'

دبیر شورای نگهبان همچنین از کشورهای اسلامی انتقاد کرده و گفته "اگر سر سوزنی چیزی به نام غیرت در وجود مسئولان کشورهای اسلامی وجود داشت می توانستند حداقل با تحریم کشور فرانسه درس عبرتی برای سایر کشورهای اروپایی ایجاد کنند."

در پی حمله مسلحانه به نشریه طنز شارلی ابدو و کشته شدن ۱۲ نفر از جمله چند کاریکاتوریست و اعضای تحریه آن، این نشریه نقشی از پیامبر اسلام را در شماره اخیر خود چاپ کرد که پلاکاردی با این مضمون داشت که: 'من شارلی هستم'.

ایران حملات پاریس را محکوم کرد اما مقامات حکومت ایران چاپ تصویر پیامبر را توهین به اسلام و آن را محکوم کردند.

به گفته آقای جنتی، "اینها برای بشریت و انسانیت فاجعه است و باید به حال این انسان‌ها گریه کرد. رسالت ما این است که باذن‌الله این افراد دیوانه و وحشی را نجات دهیم."

دبیر شورای نگهبان ایران گفته که باید در سالگرد پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن "به دنیا، آمریکا، اسرائیل، فرانسه و بی‌دین‌های لامذهب و بی‌شعور بفهمانیم که در دنیا، انقلابی هست که ارزش‌ها، خداوند و پیامبر را حمایت می‌کند و از هیچ کس هم نمی‌ترسد."

مطالب مرتبط