انتقاد مراجع تقلید در ایران از پوشش درگذشت پادشاه عربستان در رسانه‌‌های اصولگرا

حق نشر عکس RASA

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی، از روحانیون بلندپایه ایران، از واکنش برخی از رسانه‌های اصولگرا نسبت به درگذشت ملک عبدالله، پادشاه سابق عربستان سعودی انتقاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آیت الله جوادی آملی در دیدار با حسین صادقی سفیر ایران در عربستان سعودی، آیت الله عبدالله جوادی آملی گفته است: "ابراز شادی در مرگ افراد، چه ضرورتی دارد؛ این رفتار نه واجب است و نه مستحب. برای چه باید عواطف یک عده را جریحه دار کرد؟ علی الخصوص که حجاج ما برای انجام فریضه حج باید به این کشور سفر کنند."

همچنین آیت الله ناصر مکارم شیرازی، از دیگر مراجع تقلید در ایران هم در دیدار با سفیر ایران در عربستان گفته است:"به رغم وجود اختلاف دیدگاه‌ها و مواضع رهبران دو کشور، هیچ گروهی از مسلمانان نباید به دیگری اهانت کند."

آقای مکارم شیرازی همچنین تاکید کرده است: "در روابط دو کشور ایران و عربستان باید به مواضع و اقدامات علما، نخبگان و فرهیختگان آنها توجه کرد و نه افرادی که افراطی عمل می‌کنند و در سطح پایین قرار دارند."

ملک عبدالله هفته گذشته در سن ۹۰ سالگی در بیمارستانی در ریاض بر اثر بیماری ریوی درگذشت و برادرش ملک سلمان بن عبدالعزیز جانشین او شد.