فرمانده سپاه: حمله اخیر حزب‌الله به اسرائیل پاسخ حداقلی بود

حق نشر عکس FARS

سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، می‌گوید که حمله اخیر حزب‌الله لبنان به گشتی‌ اسرائیل در مزارع شبعا، یک "پاسخ حداقلی" بوده است.

آقای جعفری گفته است: "پاسخی که صهیونیست‌های غاصب از این حرکت زشتشان دریافت کردند پاسخ حداقلی بود که برادران حزب‌الله در کنار مرز خودشان، مرزهای سرزمین‌های اشغالی و سوریه به آنها دادند."

او گفته از آنجا که اسرائیل توانمندی‌های "هسته‌های حزب‌الله در سراسر جهان" را می‌داند "از پاسخ آن وحشت دارند."

فرمانده سپاه هشدار داده که اگر اسرائیل به کشته شدن دو سربازش در حمله حزب‌الله واکنش نشان بدهد "حتما باید منتظر پاسخ‌های محکم‌تر و کوبنده‌تر نه فقط در مرزهای خودشان بلکه در هر نقطه از جهان که یک صهیونیست اسراییلی وجود دارد باشند."

روز چهارشنبه حزب‌الله لبنان با حمله به گشتی اسرائیل در مزارع شبعا، که در اشغال اسرائیل است، دو سرباز اسرائیلی را کشت. حزب‌‎الله اعلام کرد گروه "شهدای قنیطره" این حمله را انجام داده است.

قنیطره عنوان منطقه‌ای در سوریه است که کمتر از دو هفته پیش اسرائیل در آن با حمله‌ای هوایی شش عضو حزب‌الله لبنان را به همراه سرتیپ محمدعلی الله‌دادی از فرماندهان سپاه پاسداران کشت.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، امروز ایران را متهم کرد که پشت حمله اخیر حزب‌الله لبنان به نظامیان اسرائیلی بوده است.

حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان، امروز گفته است: "در آمیختن خون ایرانی و لبنانی بر خاک قنیطره نشان‌دهنده یکی بودن ایران و حزب‌الله در مسایل، سرنوشت و نبردشان است."

سرلشکر جعفری نیز گفته است: " ما با حزب‌الله یکی هستیم هرجا خون شهیدانمان در جبهه با هم ریخته شود پاسخ ما یکی است."

آقای جعفری در نشستی با عنوان "جهاد ادامه دارد" سخن می‌گفته است که شماری از مقام‌های ایرانی، از جمله حسین سلامی، علی‌اکبر صالحی و علی جنتی در آن حضور داشته‌اند.

حق نشر عکس FARS

مطالب مرتبط