افتتاح سایت رسمی و اینستاگرام محمود احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران امروز (یکشنبه ۱۲ بهمن، اول فوریه) وب‌سایت رسمی خود را راه اندازی کرد.

همزمان با این وب‌سایت، آقای احمدی نژاد که دو دوره رییس جمهور ایران بود، صفحه گوگل پلاس و حساب کاربری در اینستاگرام را هم افتتاح کرده است.

وی در این وب‌سایت به مناسبت دهه فجر و افتتاح این پایگاه اطلاع رسانی پیامی نیز منتشر کرده است.

آقای احمدی نژاد، پس از اینکه تابستان سال گذشته پس از پایان دو دوره ریاست جمهوری از قدرت کنار رفت، چندان در معرض افکار عمومی نبود و فعالیت‌ سیاسی و اجتماعی زیادی نداشت.

وب‌سایت آقای احمدی نژاد که با عنوان "نسخه آزمایشی" راه اندازی شده به جز اخبار، حاوی زندگی نامه، خاطرات و نیز بخشی به عنوان "احمدی نژاد بدون رتوش" است.

به نوشته این سایت، این بخش مجموعه‌ای از گزارش‌هاست که "به همت گروه ابوذر، به بررسی سخنان و عملکردهای احمدی‌نژاد و اطرافیانش حول این موضوعات می‌پردازد."

برخی از عناوین این بخش عبارتند از:

  • نامه محرمانه؛ نصب مشایی به معاون اولی، نامه رهبری برای برکناری وی و تأخیر چندروزه‌ در اجرای مفاد نامه.
  • به طرف منزل آقای رئیس جمهور؛ عزل وزیر اطلاعات و ابقای وی با دستور رهبری، خانه‌نشینی احمدی‌نژاد، انتقادات و نقل‌قول‌های شخصیت‌های سیاسی و دینی و رهبر انقلاب.
  • دیدار با مرتاض ۴۰۰ ساله؛ نسبت ارتباط دولت با جن‌گیرها و رمال‌ها، افشاگری رسانه‌ها و اعترافات جن‌گیرهایی که دستگیر شدند.
  • دیدار در لابی هتل لاله؛ اختلاس سه‌ هزار میلیاردی و نقش جریان انحرافی و اطرافیان رئیس جمهور در آن، ماجرای دادگاه‌ها و نتیجه‌شان.

برخی از کارشناسان راه اندازی سایت رسمی را حرکتی در جهت بازگشت به صحنه سیاسی قلمداد کرده اند.

برخی نیز معتقدند آقای احمدی‌نژاد پس از سکوتی که در پایان دوران ریاست جمهوری پیشه کرد، قصد دارد روایت خود را از مسائل دوران ریاست جمهوریش ارائه کند.

یکی از این مسائل که به تازگی خبرساز شده، پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول محمود احمدی نژاد در زمان دولت دهم است. وی اخیرا به تحمل ۵ سال و ۹۱ روز حبس، ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و پرداخت یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده است.

هر چند جرم آقای رحیمی تاکنون رسما اعلام نشده، اما نام او در پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران و سوءاستفاده های ارزی مطرح بوده است.

پس از صدور این رای، آقای احمدی نژاد با انتشار بیانیه‌ای گفت: "اصولا این موضوع هیچ ارتباطی با دولت و حتی دوره خدمت ایشان در دولت‌های نهم و دهم ندارد و دلیل اصرار بر ارتباط دادن آن به دولت قبل بر همگان آشکار است."

به دنبال انتشار این بیانیه، محمدرضا رحیمی نیز نامه ای منتشر و از محمود احمدی نژاد به خاطر آنکه در دفاع از پرونده مالی معاون اول خود "شهادت" نداده بود انتقاد کرد.

او در این نامه خود نوشت: "شاید فراموش کرده‌اید که رحیمی محکوم امروز، چوب لجبازی‌ها و آبروبری‌های گاه و بیگاه شما را می‌خورد."