انتقاد وزیر اطلاعات ایران از انتشار 'دروغ' علیه دولت از طریق 'بولتن ها'

حق نشر عکس MEHR

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، با انتقاد از مواضع برخی از منتقدان دولت گفت: "در بعضی بولتن‌هایی که به چاپ می‌رسد آن هم از طرف افرادی که انقلاب را متعلق به خودشان می‌دانند دروغ‌های آشکار منتشر می‌شود و این کار درستی نیست."

به گزارش ایسنا، آقای علوی چهارشنبه ۱۵ بهمن در سخنانی در کاشان، به عنوان نمونه ای از این مواضع اظهار داشت: "می‌گفتند که رییس‌جمهور صنعت نظامی را تعطیل کرده است. ولی وقتی ماهواره فجر به فضا رفت و در مدار قرار گرفت نشان داد که همه این حرف‌ها برای تضعیف دولت بود."

وزارت دفاع دیروز اعلام کرد که ماهواره ای به نام "فجر" را، به عنوان نخستین ماهواره ساخت ایران که "قابلیت تغییر مدار دارد"، با موشک در مدار زمین قرار داده است. پیشتر، تعدادی از اعضای "جبهه پایداری" دولت حسن روحانی را متهم کرده بودند که زیر فشار دولت های غربی، قصد کاهش فعالیت صنایع موشکی ایران را دارد.

در تیر ماه گذشته، علی جنتی، وزیر ارشاد ایران نیز، با انتقاد از "بولتن سازی بسیار گسترده" علیه دولت گفت که این کار، بعضا از سوی نهادهایی صورت می‌گیرد که "خیلی خودشان را ارزشی می‌دانند."

آقای جنتی با ذکر اینکه بولتن‌های تهیه شده علیه دولت "از ابتدا تا انتها جعل و تحریف" هستند، افزود که این بولتن‌ها از طرف نهادهایی تهیه می‌شوند که "از بودجه دولتی استفاده می‌کنند".

با این حال، وزیر ارشاد نیز، مانند وزیر اطلاعات، توضیح بیشتری در مورد نهادها یا افرادی که به گفته وی در تهیه چنین بولتن هایی دخیل هستند نداد.

در اردیبهشت ماه گذشته، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، از نهادهایی انتقاد کرد که به گفته وی، با استفاده از بودجه‌های عمومی به فعالیت تبلیغی علیه دولت می‌پردازند. وی از عاملان چنین فعالیت‌هایی خواست "با شناسنامه" حرف بزنند.

به دنبال این اظهارات، محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، گفت "دروغ پراکنی" بعضی رسانه‌ها علیه دولت به میزانی رسیده که آیت الله خامنه‌ای به مسئولان آنها تذکر داده است.

در اظهار نظر جداگانه ای در همین ارتباط، سرلشکر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز، از شیوه برخورد رسانه‌های "مرتبط با نیروهای مسلح" با دولت انتقاد کرد.

محمود علوی در بخشی دیگر از اظهارات امروز خود گفته است: "فرق این دولت با دولت‌های گذشته این است که کارها را با همدلی همه پیش می‌برد."

وی افزوده است: "دولت‌های قبل می‌خواستند افرادی که با تفکر آنان متفاوت بودند را به حاشیه ببرند."