سعید مرتضوی: در سازمان تامین اجتماعی مرتکب هیچ خلافی نشده‌ام

حق نشر عکس ISNA
Image caption آقای مرتضوی گفته است که پرونده او در دادگاه "هیچ حجمی" ندارد (عکس، آرشیو)

سعید مرتضوی، مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی و دادستان اسبق تهران امروز جمعه، ۲۴ بهمن به خبرنگاران گفت که مرتکب هیچ تخلفی در سازمان تامین اجتماعی ایران نشده است.

آقای مرتضوی که در مراسم ختم مادر محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران شرکت کرده بود، در جمع خبرنگاران گفت: "کوچک‌ترین تخلفی در زمان مدیریت بنده نبوده."

آذر ماه امسال دادسرای کارکنان دولت در ایران در ارتباط با پرونده‌ تخلفات سازمان تامین اجتماعی، برای آقای مرتضوی قرار کفالت دو میلیارد تومانی صادر کرد.

آقای مرتضوی گفته است که اقدامات انجام شده او در سازمان تامین اجتماعی، بر مبنای قانون و بر اساس مصوبات هیات امنا و هیات مدیره این سازمان بوده است.

سعید مرتضوی اسفندماه سال ۱۳۹۰ از سوی محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری وقت ایران، به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب شد، که این مساله با اعتراض و شکایت شماری از نمایندگان مجلس ایران روبرو شد.

در‌‌ دی ماه سال ۱۳۹۱ دیوان عدالت اداری، حکم ریاست آقای مرتضوی بر این سازمان را باطل کرد اما دولت آقای احمدی‌نژاد اساسنامه این سازمان را تغییر داد. بر این اساس، "صندوق تامین اجتماعی" ایران به "سازمان تامین اجتماعی" تغییر یافت و در بهمن مال سال ۱۳۹۱ با حکم محمدرضا رحیمی، معاون اول آقای احمدی‌نژاد، سعید مرتضوی به عنوان سرپرست این سازمان معرفی شد.

آقای مرتضوی همچنین گفته است که پرونده او "هیچ حجمی" ندارد، چون "هیچ تخلفی" در آن وجود ندارد.

مطالب مرتبط