ماموران پلیس محمدرضا رحیمی را به زندان بردند

حق نشر عکس shana

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، حکم زندان محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق ایران، امروز به اجرا گذاشته شد.

خبری که در این وب‌سایت منتشر شده حکایت دارد که ماموران پلیس یکشنبه ۲۶ بهمن "با حضور در محل سکونت محکوم علیه وی را فراخواندند" و "پس از تفهیم موضوع اجرای حکم، نامبرده جهت تحمل حبس به زندان اوین معرفی شد".

دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد انتقال آقای رحیمی به زندان اوین پس از آن صورت گرفته که سرپرست اجرای احکام دادسرای کارکنان دولت، دستور اجرای حکم حبس را از طریق نیروی انتظامی صادر کرده است.

بر اساس حکم دادگاه، آقای رحیمی به ۵ سال و ۹۱ روز حبس و پرداخت ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و ۱ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده و حکم او قطعی شده است.

در واکنش به صدور حکم محمدرضا رحیمی، دفتر محمود احمدی نژاد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حکم صادره "هیچ ارتباطی با دولت و حتی دوره خدمت ایشان در دولت‌های نهم و دهم ندارد".

به دنبال انتشار این بیانیه، آقای رحیمی با انتشار نامه ای خطاب به آقای احمدی نژاد، او را در صدور حکم محکومیت خود مقصر دانست و گفت: "شاید فراموش کرده‌اید که رحیمی محکوم امروز، چوب لجبازی‌ها و آبروبری‌های گاه و بیگاه شما را می‌خورد."

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، چندی پیش گفت براساس تشخیص "برخی قضات که در پرونده بودند یا کسانی که از این موضوع اطلاع داشتند"، اتهامات مطرح علیه محمدرضا رحیمی بیش از مواردی بوده که به صدور حکم انجامیده است.

چند روز بعد از صدور حکم قطعی محمدرضا رحیمی، وکیل‌ مدافع وی اعلام کرد که از دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی کرده است.

انتقال آقای رحیمی به زندان اوین، پس از آن صورت گرفته که درخواست اعاده دادرسی وکیل او رد شده است.