مدیرمسئول مهرنامه به جریمه و دو سال محرومیت مطبوعاتی محکوم شد

حق نشر عکس MEHRNAMEH
Image caption تازه‌ترین شماره مهرنامه، دی و بهمن ۱۳۹۳

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل نشریه مهرنامه می‌گوید که فروزنده ادیبی، مدیرمسئول این نشریه به اتهام "انتشار مطلب از گروه‌های منحرف" به پرداخت سه میلیون تومان جریمه و دو سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی محکوم شده است.

آقای طباطبایی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اتهام موکلش را "انتشار مطلب از گروه‌های منحرف به نحوی که تبلیغ آنها باشد" اعلام کرده است.

به گفته وکیل ماهنامه مهرنامه، قاضی شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران انتشار گفت‌وگو با احسان نراقی (جامعه‌شناس و نویسنده که آذر ۹۱ درگذشت)، فرزین وحدت (استاد علوم سیاسی در کالج واسار نیویورک)، حسین نصر (استاد علوم اسلامی دانشگاه جرج واشنگتن)، احمد اشرف (جامعه‌شناس) و تورج اتابکی (استاد دانشگاه لایدن هلند) را از مصادیق "تبلیغ برای گروه‌های منحرف" دانسته است.

این حکم قابل تجدید نظر است و وکیل پرونده می‌گوید که قطعا به حکم صادر شده اعتراض خواهد کرد.

جریمه نقدی مدیرمسئول نشریه مهرنامه در واقع جزای بدل از حبس بوده است به این معنی که یک سال حبس قابل تبدیل به سه میلیون تومان جریمه نقدی است.

انتشار مهرنامه به مدیرمسئولی فروزنده ادیبی و سردبیری محمد قوچانی از اسفند ۱۳۸۸ در تهران آغاز شد. شماره سی و نهم این نشریه که مربوط به دی و بهمن امسال است به تازگی روی دکه‌ها رفته است.